Pierścionki z lapisem lazuli

Pierścionki z Lapis Lazuli to niezwykle gustowna i elegancka biżuteria. Lapis Lazuli w sklepie AnKa Biżuteria jest propozycją dla najbardziej wymagających kobiet, łączy w sobie klasykę, głębię koloru i nadzwyczajne właściwości.

Kamień Lapis Lazuli i jego właściwości

Lapis Lazuli jest to skała metamorficzna, powstała w wyniku przeobrażeń wapieni i dolomitów pod wpływem infruzji granitów, syenitów lub pegmatytów. Jej głównym składnikiem jest lazuryt, minerał z gomady krzemianów. Nazwa Lapis Lazuli pochodzi od łacińskiego ,,lapis''-kamień oraz arabskiego ,,azul'' i perskiego ,,lazhward"- niebieski (niebo), nawiązuje do barwy skały. 

Lapis Lazuli był stosowany jako materiał ozdobny już w okresie prehistorycznym, wykorzystywano go do ozdoby przedmiotów kultu, biżuterii, instrumentów muzycznych-m.in. harfy. Dziś jest to bardzo atrakcyjny, wysoko ceniony kamień kolekcjonerski, dekoracyjny czy też jubilerski, chętnie stosowany jako dodatek do biżuterii. W wielu kulturach jest uważany za święty kamień, który ma przynosić ludziom mądrość, kierując umysł do wnętrza i dając zrozumienie. Lapis Lazuli symbolizuje idealizm, ofiarność, uczucia najczystsze i najbardziej bezinteresowne, które ten kamień leczniczy wzbudza.

Pierścionki z Lapis Lazuli w sklepie AnKa Biżuteria 

Pierścionki z Lapis Lazuli w sklepie AnKa Biżuteria, to niezwykle gustowna i elegancka, niemalże królewska ozdoba, jest dedykowana kobietą, które szczególnie cenią w biżuterii oryginalność i niepowtarzalność. Kamień Lapis Lazuli jest nazywany także ,,Kamieniem Bogów", jest to jeden z najstarszych kamieni  znanych ludzkości. W sklepie AnKa Biżuteria wykorzystujemy jego szlachetność i głęboką barwę do wyrobu pierścionków o najwyższej jakości, są to pierścionki o oryginalnej formie i pięknych wzorach. Lapis Lazuli łatwo rozpoznać dzięki jego mocno niebieskiej, czasami wręcz granatowej barwie z dodatkiem szaro-złotych drobin pirytu. W naszym sklepie można znaleźć ten piękny, niepowtarzalny kamień z dodatkiem srebrnych i pozłacanych elementów.