Pierścionki z koralem

Pierścionki stanowią szczególny rodzaj biżuterii, uwielbiany przez kobiety całego świata, w sklepie AnKa Biżuteria każda kobieta odnajdzie dla siebie pierścionek, podkreślając swoją osobowość, czy też akcentując wyszukany gust. 

Koral znaczenie kamieni w jubilerstwie

Korale są pochodzenia organicznego, są to szkielety koralowców, większość z nich tworzy rafy, atole i ławice o gęsto rozgałęzionych pniach, właśnie te szkielety, wytwarzane przez polipy, wykorzystuje się jako materiał jubilerski. Nazwa koralu wywodzi się z łacińskiej nazwy organizmów morskich, zamieszkujących morza strefy ciepłej i gorącej, w stanie surowym korale są matowe, po oszlifowaniu dają szklisty połysk.  

Koral szlachetny jest naj bardziej poszukiwany jako cel zdobniczy w szczególności w jubilerstwie.  Ma najbardziej żywą, czerwoną barwę. W przyrodzie występują także odmiany koralu białe, różowe, a także białe w różowe plamki. Kobiety wybierały biżuterię z koralem, ponieważ wierzono, że wzmacnia ona namiętność kochanków, atrakcyjność i powodzenie w poszukiwaniu nowych miłości. W Polsce często koral kojarzymy z biżuterią ludową. 

Pierścionki z koralem w sklepie AnKa Biżuteria 

Pierścionki z koralem w sklepie AnKa Biżuteria są zdobione różnorodnymi kamieniami, posiadają wiele cennych właściwości, nie tylko wspaniale akcentują wybrane stylizacje, ale również komponują się z innymi dodatkami, tworząc oryginalną całość. Pierścionki z koralem z naszego sklepu są wyjątkowe i ponadczasowe, każda kobieta zachwyci się ich prostym wykonaniem, a zarazem efektem, jaki tworzą. Drobny koral w biżuterii będzie bardziej wytworny, nadaje subtelności i elegancji naszej biżuterii, będzie pasował na wiele okazji, do każdej stylizacji.