Pierścionki z ametystem

Ametyst jest cenionym kamieniem w jubilerstwie, występuje w różnych odcieniach fioletu, w sklepie AnKa Biżuteria znajdziesz piękne pierścionki z tym zachwycającym kamieniem. 

Ametyst jako symbol władzy

Ametyst był znany i ceniony już w starożytności, jest to wyjątkowy kamień ozdobny, jest to odmiana kwarcu o zabarwieniu fioletowym, purpurowym lub purpurowo fioletowym. Kamień jest szczególnie ceniony w biżuterii w przezroczystej, ciemnofioletowej postaci, ale występuje także w innych kolorach. Ametyst swoją nazwę zawdzięcza barwie zbliżonej do wina lub od greckiego słowa ,,amethustos" oznaczającego ,,trzeźwy". Fioletowy ametyst reprezentował władzę i siłę przez wieki, rzeźbione, szlifowane kamienie ametystu były używane przez Egipcjan już 4000 lat p.n.e. Purpurowy kolor ametystu reprezentował władzę królewską, do dziś odgrywa ważną rolę i zajmuje czołowe miejsce w brytyjskich klejnotach koronnych. Ważne miejsce ametyst odgrywa także w chrześcijaństwie, gdzie jest znany jako ,,kamień biskupów", to właśnie ametyst jest osadzony w pierścieniu papieskim, dlatego jest tak pożądany w pierścionkach. 

Pierścionki z ametystem w sklepie AnKa Biżuteria

Pierścionki z ametystem w sklepie AnKa Biżuteria urzekają swoją uniwersalnością, fioletowy lub zielony ametyst to naturalny kamień, który pomoże stworzyć efektowne dodatki do każdej stylizacji. Ametyst sprawdza się w najróżniejszych wyrobach biżuteryjnych, ponieważ urzeka swoją przezroczystą, ciepłą i intensywną barwą fioletu. W naszym sklepie można znaleźć pierścionki o klasycznej formie i ponadczasowym charakterze, można je nosić zarówno na co dzień, gdyż swoimi prostymi wzorami, są lekkie i wygodne w użytkowaniu. Pierścionki w  sklepie AnKa Biżuteria, są najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich kobiet, szukających klasycznej biżuterii skromnej, ale stylowej.