Naszyjniki z topazem

Topaz jest to rzadki i piękny kamień szlachetny, naszyjniki z topazem odznaczają się wyrafinowaniem, precyzją i dbałością o każdy detal, jest to biżuteria na długie lata, ponieważ topaz odznacza się dużą odpornością

na uszkodzenia. 

Topaz jako wyjątkowy kamień szlachetny

Topaz jest to kamień półszlachetny występujący w kwaśnych skałach magmowych oraz kontaktowych. Jest bardzo cennym kamieniem kolekcjonerskim, stosowany głównie w jubilerstwie, występuje w skupieniach zbitych, ziarnistych słupkowych i pręcikowych. Topaz to krystalicznie czysty, przezroczysty, twardy i ciężki kamień, jego nazwa pochodzi od ,,Topazois", starożytnej greckiej nazwy Wyspy Świętego Jana na Morzu Czerwonym. Największym producentem topazów jest Brazylia.

Charakteryzuje się ogromnym bogactwem barw w naturze, jeżeli jest zanieczyszczony innymi metalami np. żelazem, chromem, wanadem lub tytanem. Najczęściej jednak można spotkać topaz bezbarwny, który jest kruchy, podgrzewany lub poddawany napromieniowaniu w celu uzyskania rozmaitych barw odcieni niebieskiej. Jest także stosowany przy produkcji materiałów ogniotrwałych i ściernych ze względu na swoją twardość porównywalną z diamentem. Już w starożytności topaz był niezwykle cenny i poszukiwany. Biżuteria z topazem, korzystnie wpływa na rozwój duchowy, pomaga rozwiązać trudne sprawy i skomplikowane problemy. Mówi się, że jest to kamień kojący, który uspokaja temperament, pomaga również eliminować koszmary senne.

Naszyjniki z topazem w sklepie AnKa Biżuteria  

W naszym sklepie można znaleźć naszyjniki z tym wyjątkowym kamieniem w postaci nietypowej biżuterii, która znajdzie uznanie w oczach obdarowanego, ponieważ zaskakuje swoją unikalnością, a także niepowtarzalnością, jej ciekawy wygląd, dodaje charakteru każdej stylizacji. Naszyjniki z topazem w sklepie AnKa biżuteria możesz znaleźć także w odsłonie klasycznej, równie efektowne, modne i gustowne, stanowią nieodłączny element każdej stylizacji. Nasz sklep oferuje biżuterię pasującą kobietom w każdym wieku, jest to propozycja dla kobiet, które cenią sobie jakość i oryginalność zarazem.