Naszyjniki z markazytem

Markazyty olśniewają niepowtarzalnym, metalicznym blaskiem, naszyjniki z tym wyjątkowym kamieniem tworzą niezwykle efektowną biżuterię. W naszym sklepie można znaleźć naszyjniki zdobione tylko markazytem oraz markazytem z dodatkiem kamieni szlachetnych, obie te wersje przyciągną spojrzenia wszystkich dookoła. 

Markazyty- kamienie naturalne w biżuterii

Jego nazwa pochodzi od arabskiego słowa ,,piryt" -markasyt, jego kształty oglądane z zewnątrz mogą mieć postać płaskich płytek albo piramid. Markasyt tworzy się w niskich temperaturach z kwaśnych roztworów wodnych, głównie w pobliżu powierzchni ziemi, a rzadziej z wód termalnych głębinowych.  Wykorzystywany  w jubilerstwie już w starożytności był bardzo ceniony, ze względu na fakt, że po oszlifowaniu facetki kamieni, swym połyskiem, przypominały diamenty. Najbardziej znane miejsca wydobywania markazytu to: Meksyk, Boliwia, Anglia, Peru, Niemcy, Czechy, Austria, Francja, Chiny, Stany Zjednoczone oraz Rosja. Markazyty oprawia się w srebro, dając kontrast, co pogłębia ich diamentowy połysk. 

Naszyjniki z markazytem w sklepie AnKa Biżuteria

Dziś markazyt jest kojarzony z modą retro, nadaje elegancji i wyrafinowania każdemu rodzajowi biżuterii. Naszyjniki z markazytem w naszym sklepie ze względu na twardość tego kamienia, będą cieszyć oko nawet po wielu latach użytkowania. Nasze naszyjniki będą świecić szczególnym blaskiem, dla kobiet wymagających, ceniących niepowtarzalny urok biżuterii, tak bardzo przypominający blask diamentów. W sklepie AnKa Biżuteria zadbano o najwyższą jakość naszyjników z markazytem, te z dodatkiem kamieni szlachetnych, ale również te, bez dodatkowych ozdób, będą więc świetnym pomysłem dla bliskiej osoby. Tak niesamowita biżuteria podkreśli kobiecość, jest to ponadczasowa elegancja. Prostota wykonania naszyjników z markazytem sprawia, że będzie to odpowiednia biżuteria na wielkie wyjścia, ale także na co dzień, nie zostaniesz nie zauważona, dzięki tej biżuterii łatwo jest wyróżnić się z tłumu.