Naszyjniki z kamieniem księżycowym

Kamień księżycowy oznacza nowe początki, zmiany, przynosi szczęście, namiętność, mądrość i intuicję, w naszym sklepie znajdziesz biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem. Naszyjniki z księżycową poświatą zachwycą nie jedną wymagającą kobietę, sprawi, że nawet najzwyklejsza stylizacja przyciągnie uwagę. 

Kamień księżycowy i jego magiczna poświata

Kamień księżycowy jest to minerał, który odznacza się srebrzysto-perłową lub srebrzysto-niebiesko-perłową poświatą, przypominającą światło księżyca. Najlepszej jakości kamienie księżycowe wydobywa się w Sri Lance i Indiach, w Polsce bardzo rzadko, spotykane w okolicach Jeleniej góry. Kamienie księżycowe charakteryzują się zjawiskiem świetlnym zwanym adularyzacją, występuje ona na wygładzonej, okrągłej powierzchni kamienia w postaci niebiesko połyskującego pasemka, które przesuwa się przy poruszaniu kamieniem, można to zauważyć, gdy kamień jest bezbarwny i prawie przeźroczysty, takie kamienie są wyjątkowo cenne. W starożytności nazwano go selenitem, na cześć greckiej bogini księżyca-Selene. Legendy głosiły, że ma ochraniać przed złem, oraz jest symbolem nadziei i miłości. Kamień księżycowy to talizman dla ludzi urodzonych pod znakiem Raka, Wagi, Byka, Strzelca i Bliźniąt, sprzyja zakochanym, mówcą daje siłę przekonywania, a twórcą natchnienie, hazardzistą przynosi szczęście w grze. 

Naszyjniki z kamieniem księżycowym w sklepie AnKa Biżuteria 

Biżuteria z kamieniem księżycowym wyróżnia się na tle innych swoją opalescencją, jest to bardzo oryginalna biżuteria zachwycająca swoim blaskiem. Biżuteria z kamienia księżycowego zwykle przybiera formę kolczyków i naszyjników, ponieważ są mniej podatne na silne uderzenia niż pierścionki.  W sklepie AnKa Biżuteria można znaleźć naszyjniki z tym niesamowitym kamieniem, doskonale sprawdza się w tworzeniu magicznej biżuterii. Naszyjniki z naszego sklepu posiadają wyjątkowy urok, a księżycowa poświata dodaje każdej kobiecie blasku, idealnie sprawdzą się w roli dopełnienia stylizacji. Ten kamień byłby idealnym wyborem dla panny młodej, która pragnie czegoś mniej tradycyjnego niż perły do ​​swoich ślubnych akcesoriów.