Filtr

Certyfikat

Certyfikat

KOSMETYKI Z BURSZTYNEM

Bursztyn od wieków słynie ze swoich właściwości leczniczych. Pochodzący z drzew iglastych uzyskujący formę złotego kryształu w kosmetyce coraz częściej znajduje swoje zastosowanie. W naszym sklepie AnKa Biżuteria znajdziesz duży wybór kosmetyków z bursztynem o wszechstronnych właściwościach.

Kosmetyki z bursztynem – niezwykłe właściwości

Od XIX wieku bursztyn znalazł zastosowanie w kosmetyce. Już w tamtych czasach składy aptekarskie posiadały w swoim asortymencie balsamy jantarowe, nalewki oraz maści służące do leczniczych i kosmetycznych zastosowań.

Działanie przeciwzapalne, regulujące pracę nerek, oraz pobudzające system nerwowe – tak cenne właściwości posiada kwas bursztynowy zawarty w bursztynie. A same maści i kremy z kwasem bursztynowym znajdują swoje zastosowanie w dolegliwościach astmatycznych, reumatycznych, owrzodzeniach oraz podrażnieniach skóry. Kosmetyki z bursztynem posiadają drogocenne i wszechstronne właściwości, które od bardzo dawna są doceniane przez ludzi. Olej i kwas pozyskiwany z bursztynu posiada właściwości dezynfekujące, łagodzi skutki ukąszenia przez owadów oraz oparzeń. Sam surowy bursztyn ma właściwości antybakteryjne, poprzez co wspomaga gojenie się ran, działa uspokajająco, obniża ciśnienie tętnicze oraz wspiera organizm w walce z różnymi chorobami. Mikroelementy zawarte w bursztynie oraz w większości produkowanych kosmetyków z bursztynem to: magnez, potas, krzem żelazo, oraz związki organiczne połączone z jodem.

Kosmetyki z bursztynem w sklepie AnKa Biżuteria

Bursztyn użyty w kosmetykach ma bardzo szerokie zastosowanie, gdyż pomaga w regeneracji skóry, dotlenia ją oraz poprawia ukrwienie. Regularnie stosowany poprawia wygląd skóry poprzez nawilżenie, poprawienie elastyczności skóry, wygładzenia oraz chroniąc przed fotostarzeniem. Bursztyn zwany jantarem stymuluje syntezę kolagenu, a także kwasu hialuronowego, co wpływa na skórę odmładzająco. Kosmetyki z bursztynem na włosy w postaci odżywki, czy szamponu poprawiają kondycję włosów (odżywiają i nawilżają), chronią przed czynnikami zewnętrznymi, a także przywracają włosom gęstość.