Kolczyki Tygrysie oko

Kolczyki z tygrysim okiem znajdziesz w sklepie AnKa Biżuteria, zapięciu typu bigiel angielski wraz z klasyczną oprawą tworzą bardzo eleganckie połączenie. Wybierając kolczyki srebrne z tym zachwycającym kamieniem, zyskasz ozdobę, która ożywi proste kreacje

i dopełni te bardziej wyszukane, bowiem są to kolczyki damskie o niepowtarzalnym wzornictwie. 

Tygrysie oko i jego właściwości 

Tygrysie oko podobnie jak inne kamienie z okiem w nazwie jest nieprzezroczystą odmianą kwarcu, najłatwiej jest go znaleźć w Australii, na Madagaskarze, w Meksyku, Birmie i Rosji, a także na terenach dawnych republik radzieckich. Tygrysie oko ma charakterystyczną, brązową barwę, lśniące pasma i cętki, przywodzące na myśl sierść tygrysa, a pośrodku zwykle ciemniejszą, nieraz czarną plamę. Kamień swoją nazwę zawdzięcza zarówno barwie, jak i efektom optycznym, jakie mają miejsce, gdy na kamień padną promieniem słońca, lśni on wówczas i migocze, a czarna plama w środku wygląda jak źrenica oka. 

Tygrysie oko to kamień dla tych, którzy mają problem w rozsądnym gospodarowaniu swoimi finansami, ale także dla osób, którym w życiu zazwyczaj brakuje szczęścia i ciągle wpadają w pułapki, przede wszystkim finansowe, chroni również przed czarami i złym urokiem. Jak każdy minerał z ,,okiem" w nazwie korzystnie wpływa też na wzrok- wzmacnia jego ostrość, pomaga pozbyć się pieczenia, a także cieni i obrzęków. 
Kolczyki z tygrysim okiem w sklepie AnKa Biżuteria 

Kolczyki z tygrysim okiem to oryginalna biżuteria w sklepie AnKa Biżuteria, przypadnie do gustu niejednej kobiecie. Złotawo-brunatne barwy kamienia z łatwością można dopasować do konkretnej stylizacji, co zapewni uniwersalny charakter. Kolczyki z tygrysim okiem pasują do każdego stylu, każdego wieku i na każdą okazję. Uważano, że kamień przynosi sukces i bogactwo, kolczyki z naszego sklepu będą więc idealnym pomysłem na prezent dla bliskiej ci osoby, kiedyś wykorzystywano go jako amulet, a samo znaczenie kamienia nawiązywało do waleczności wojowników i ich ochrony przed przeciwnikami.

Kamień tygrysie oko to jedna z migotliwych odmian kwarcu.

Połyskuje on w odcieniach złota, brązu i żółci, zmieniając się w zależności od kąta patrzenia. Efekt ten zwany kocim okiem przyciąga wzrok przy każdym ruchu. Kolczyki z tygrysim okiem znajdziesz w naszym sklepie. Zapięciu typu bigiel angielski wraz z klasyczną oprawą tworzą bardzo eleganckie połączenie. Wybierając kolczyki srebrne z tym zachwycającym kamieniem zyskujesz ozdobę, która ożywi proste kreacje i dopełni te bardziej wyszukane. To kolczyki damskie o niepowtarzalnym wzornictwie.