Kolczyki Kwarc

Kolczyki z kwarcem doskonale podkreślają urodę, dobrze wyglądają w wielu fasonach, a wiszące kolczyki z kwarcem to bardzo stylowa propozycja, jest to idealne dopełnienie wieczorowych, eleganckich kreacji. 

Kwarc jako minerał o wielu właściwościach

Kwarc jest zbudowany głównie z dwutlenku krzemu, to minerał z gromady krzemianów przestrzennych, jego nazwa pochodzi od starogermańskiego słowa ,,zgrzyt", słowiańskiego słowa ,,twardy" oraz greckiego słowa ,,lód". Sam minerał jest przezroczysty i wydaje się być zimniejszy od szkła.

Kwarc jest prawdopodobnie najpowszechniejszym minerałem na naszej planecie, jest najtwardszym i najbardziej obojętnym z minerałów. Jego różnorodne odmiany, w związku z ich częstym występowaniem otrzymały swoje nazwy mineralogiczne: biały-kwarc mleczny, szary-dymny, czarny-morion, żółty-cytryn, czerwony-krwawnik, fioletowy-ametyst. 

Kwarc jest bardzo ceniony w medycynie naturalnej, zwalcza nerwicę i stany lękowe, a także ogranicza stres. Pomaga w walce z bezsennością oraz lunatyzmem, ma także przynosić ulgę w negatywnych emocjach i przeciwdziałać chorobom.

Kwarc pomaga harmonizować ciało i umysł, chroni przed promieniowaniem elektromagnetycznym z urządzeń elektrycznych. Spowalnia także proces starzenia się, a także wspomaga działanie układu immunologicznego, pobudza płodność, wzmacnia serce, nerki. 

Kolczyki z kwarcem w sklepie AnKa Biżuteria 

Zarówno złote, jak i srebrne kolczyki z tym ciekawym minerałem prezentują się bardzo dobrze. W sklepie AnKa Biżuteria można znaleźć niezwykle wytworną, o klasycznym charakterze i fenomenalnym wykonaniu z tym kamieniem. Kwarc występuje w różnych i nietypowych odcieniach, dlatego biżuteria z tym kamieniem to oryginalny wybór dla kobiet poszukujących wyjątkowych klejnotów.

W naszym sklepie biżuteria z tym niezwykłym kamieniem wykonana jest z dużą precyzję i dbałością o każdy szczegół, jest to propozycja dla kobiet w każdym wieku, będzie zdobić każdą stylizację i przyciągać wzrok. 

Nazwa kwarc pochodzi od starogermańskiego słowa zgrzyt, słowiańskiego słowa twardy oraz greckiego słowa lód.

Sam minerał jest przezroczysty i wydaje się być zimniejszy od szkła. Chętnie wykorzystywany jest on w biżuterii, a kolczyki z kwarcem doskonale podkreślają urodę. Dobrze wyglądają one w wielu fasonach, a wiszące kolczyki z kwarcem to bardzo stylowa propozycja. To idealne dopełnienie wieczorowych, eleganckich kreacji. Zarówno złote, jak i srebrne kolczyki z tym ciekawym minerałem prezentują się bardzo dobrze.

Średnia ocena kolczyków z kwarcem kategorii: 5,0/5- 142 opinie klientów.