Kolczyki Kryształ górski

Kolczyki z kryształem górskim zachwycają swoją delikatnością i wyjątkowym blaskiem, bardzo dobrze wyglądają jako małe sztyfty i właśnie takie znajdują się w ofercie naszego sklepu AnKa Biżuteria. 

Kryształ górski i jego właściwości

Kryształ górski jest to bezbarwny szklisty kamień, przezroczysty lub mętny, ze względu na jego wygląd i tęczowe błyski dawniej mylono go z diamentem. Kryształ górski jest kamieniem szlachetnym z grupy kwarców, w zależności od domieszek różnych pierwiastków, może przybierać różne barwy-ametystu, cytrynu, kwarcu różowego, niebieskiego czy mlecznego. 

Kryształ górski jest chłodny w dotyku ze względu na bardzo dobre przewodnictwo cieplne- stąd prawdopodobnie wzięła się jego nazwa, która pochodzi od greckiego słowa krystallos, czyli lód. 

Przezroczystość i jasność kryształu od wieków utożsamiana była z czystością.

Kryształ górski posiada także właściwości lecznicze, wykorzystywany w terapiach wspomagających prawidłową pracę nerek i nadnerczy. Pomaga w cukrzycy, kłopotach usznych i zakłóceniach równowagi, problemach z sercem, w złym samopoczuciu, bólach i otyłości. Kryształ górski poprawia jakość życia, dodaje energii, pomaga skupić myśli, łagodzi ujemne promieniowanie.

Kryształ górski jest kamieniem, który neutralizuje i oczyszcza organizm z toksyn i złej energii, dlatego może wspomagać leczenie wielu chorób, od lekkiego przeziębienia po choroby nowotworowe. 
Kolczyki z kryształem górskim w sklepie AnKa Biżuteria 

Kolczyki srebrne z kryształem górskim w sklepie AnKa Biżuteria, są niezwykle uniwersalną biżuterią, która pasuje do każdego stroju, na każdą okazję. W ofercie naszego sklepu można znaleźć kolczyki z kryształem górskim w formie małych sztyftów, które zachwycają swoją delikatnością i blaskiem. Sam kryształ górski jest odmianą kwarcu, a jego oszlifowanie pozwala uzyskać zachwycające efekty świetlne. 

Kolczyki z kryształem górskim z naszego sklepu to doskonały wybór dla osób lubiących klasyczne dodatki w niecodziennej formie, wspaniale komponują się z wieloma innymi kamieniami szlachetnymi, a szeroki wybór biżuterii pozwala je łączyć i dopasować.

Kolczyki z kryształem górskim zachwycają swoją delikatnością i wyjątkowym blaskiem.

Bardzo dobrze wyglądają jako małe sztyfty – właśnie takie znajdują się w naszej ofercie. Kolczyki srebrne z tym kamieniem są niezwykle uniwersalną biżuterią, która pasuje do każdego stroju. Sam kryształ górski jest odmianą kwarcu, a jego oszlifowanie pozwala uzyskać zachwycające efekty świetlne. Dlatego chętnie wykonywano z niego wazy czy obiekty kultu religijnego. Obecnie popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju ozdoby, w tym właśnie kolczyki damskie.