Broszki z turkusem

Broszka jest to świetny dodatek biżuteryjny, który najczęściej jest przekazywany z pokolenia, na pokolenie. Ta piękna oryginalna ozdoba świetnie spisuje się w nowoczesnych kształtach,

wzorach, a także pięknych kolorach, jest nietuzinkowym dodatkiem dyskretnie zdobiącym wybrany element garderoby. 

Turkus wysoko ceniony kamień ozdobny

Turkus jest to rzadki minerał z grupy fosforanów, jego nazwa wywodzi się od nazwy Turcji, gdyż szlak handlowy z Persji do Europy wiódł niegdyś przez Turcję, przeważnie występuje w skupieniach zbitych, skrytokrystalicznych, nerkowatych, często także tworzy naloty i naskorupienia. Turkus posiada barwę zielononiebieską-cyjanową, jest to rzadki minerał strefy wietrzenia kruszców miedzi, w środowisku obfitującym w glin dostarczany zwykle z wietrzenia skaleni. Jest to bardzo poszukiwany i atrakcyjny kamień kolekcjonerski, wysoko ceniony kamień ozdobny, stosowany w jubilerstwie i zdobnictwie artystycznym, służy do wyrobu artystycznej biżuterii, drobnej galanterii ozdobnej. Turkus jest zwany ,,kamieniem zwycięzcą", ma chronić podróżnych, wspomagać twórczą ekspresję, mądrość, miłość, komunikację. Wspomaga wszystkie zdolności parapsychologiczne, podróże astralne, kontakty z duchami. Od starożytności używany do robienia amuletów w celach ochronnych, a także leczenia, według legend zmienia barwę, aby ostrzec właściciela przed zdradą lub niebezpieczeństwem. 

Jest prawdopodobnie jednym z najstarszych kamieni używanych przez ludzi, był i jest ceniony w wielu kulturach. Turkus stosuje się w przypadku leczenia wszystkich chorób, a w szczególności bólów głowy, oczu, płuc, serca, gardła, dzięki jego właściwościom organizm lepiej przyswaja sole mineralne i białka, jeżeli właściciel jest chory, turkus ulega przebarwieniu. Wśród pozostałych właściwości turkus ma działanie w pokonywaniu problemów żołądkowych oraz wzmacnia układ oddechowy. 

Broszki z turkusem w sklepie AnKa Biżuteria

Biżuteria z turkusem jest nie tylko oryginalnym dodatkiem, ale również swoistym amuletem, noszony pomaga zwalczyć napięcie nerwowe, dlatego jest świetnym pomysłem na prezent dla każdego, doskonale sprawdza się w roli wyjątkowej biżuterii, zarówno w oprawie srebrnej, jak i złotej. Broszki z turkusem będą najpiękniejszym podarunkiem dla kobiet ceniących subtelne barwy i delikatne piękno. Wykonane z dbałością o każdy detal i szczegół, będą piękną ozdobą każdej stylizacji.