Broszki z rubinem - AnkaBizuteria.pl

Broszki z rubinem

Rubin jest najbardziej znanym z kamieni szlachetnych, stanowi przedmiot pożądania nie jednej kobiety, od wieków jest symbolem miłości i pasji, znajdziesz go w naszym sklepie w pięknych i zachwycających swoimi barwami broszkach. 

Rubin król klejnotów

Rubin zaraz po diamencie jest najtwardszym minerałem, jest czerwoną odmianą korundu, którą swój kolor zawdzięcza śladom chromu w kamieniu. Jego trwałość, piękno i widoczny z daleka połysk oraz rzadkość występowania, sprawiają, że noszą go zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Rubiny posiadają liczne inkluzje, a ich barwa i rodzaj określa ich pochodzenie. Jego nazwa pochodzi od jego koloru, ,,ruber" z łaciny oznacza ,,czerwony". W sanskrycie rubin jest znany jako ,,ratnaraj" , co oznacza ,,król klejnotów" lub ratnanayaka-przywódca wszystkich kamieni szlachetnych. Większość rubinów ma odcienie od fioletowo-czerwonych do brązowo-czerwonych. Najlepsze rubiny pochodzą z Birmy, później także z Tajlandii, Mozambik, Sri Lanka, Kenia, Madagaskar, Tanzania, Kambodża, Afganistan i Indie. 

Rubin jak każdy czerwony kamień jest kojarzony z miłością, jego energia jest wiązana z obfitością. Ten szlachetny kamień przyciąga miłość, namiętność i zaangażowanie. Przywraca pasję i chęć życia, a także chroni przed osobami, które mają na nas niekorzystny wpływ. Pomaga bardzo wrażliwym osobą pokonać swoją nieśmiałość, ten kamień pozwala otworzyć się na miłość do bliźnich, jak i samego siebie. Rubin ma także szerokie właściwości lecznicze, ma pozytywny wpływ na układ krwionośny i sercowy, oczyszcza także organizm, pomaga w leczeniu infekcji, gorączki, poprawia stan nerek i krążenia krwi. Rubin wzmaga siłę żywotną, zarówno siłę fizyczną, jak i energię witalną dając przedłużenie życia do maksimum, czerwona barwa rubinu działa uzdrawiająco na ludzi apatycznych, schorowanych, pozbawionych inicjatywy i pogrążonych w melancholii i letargu.  

Broszki z rubinem w sklepie AnKa Biżuteria

Rubin jest cenionym kamieniem w jubilerstwie ze względu na swoją intensywną barwę, w naszym sklepie można znaleźć broszki z tym pięknym kamieniem w nowoczesnych odsłonach, zaskakując bogatą paletą barw oraz różnorodnością form. Broszki z rubinem w sklepie AnKa Biżuteria, prezentują się elegancko i gustownie w każdej stylizacji, najlepiej wyglądają na tle stonowanej garderoby, przyciągają spojrzenia wszystkich wokół. Broszki z rubinem srebrne lub pozłacane w naszym sklepie są wykonane z najwyższą starannością, taka biżuteria będzie jedyna w swoim rodzaju.