Broszki z agatem - AnkaBizuteria.pl

Broszki z agatem

Biżuteria z agatem jest tworzona w naszym sklepie z myślą o efektownym dodatku, jakim jest broszka. Broszki kiedyś kojarzone z babciami i mamami, stają się bardzo popularnym dodatkiem biżuteryjnym na wielkich pokazach mody, zatarły się także granice wiekowe zakupu tak gustownej biżuterii. 

Agat jako ceniony minerał

Agat jest to półszlachetny minerał, wstęgowa, wielobarwna odmiana chalcedonu, jego nazwa pochodzi od rzeki ,,Achates" w południowej Sycylii we Włoszech, gdzie był wydobywany już w starożytności. Agaty posiadają zróżnicowany układ barw, zbudowane są one z wielu naprzemianległych warstw, powstają w geodach, a ich barwa bywa zróżnicowana, powodują je drobne wyrostki różnych minerałów. Dominują w agatach warstwy szare, różowe, a także brunatne, niestety bardzo rzadko występują żywsze barwy, takie jak czerwone, zielone, czy też czarne, dlatego bardzo często stosuje się sztuczne barwienie agatów. Kolory w agatach są skutkiem domieszek żelaza i manganu, te minerały mogą być przejrzyste, przezroczyste lub nieprzezroczyste, istnieje ich wiele odmian. Agat to kamień równowagi, fizycznej, intelektualnej oraz emocjonalnej, dodaje pewności siebie i działa jak każdy kamień szlachetny uspokajająco. W starożytności z agatów wykonywano amulety i pieczęcie, ozdabiano nim ołtarze, naczynia, brosze oraz wisiory. Uważa się, że agaty pogłębiają szacunek dla własnego ciała, ponoć silnie oddziałuje na układ rozrodczy, a także pomaga przy problemach z laktacją. Ma zbawienny wpływ na problemy z bezsennością, chroni dzieci przed epilepsją. Agat niegdyś traktowany jako amulet chroniący zdrowie i życie, znany był już w starożytności.  

Broszki z agatem w sklepie AnKa Biżuteria

Agat to popularny, ceniony i znany minerał do wyrobu biżuterii, broszki z nim, stały się modnym dodatkiem biżuteryjnym noszonym na wiele sposobów, powróciły do łask, są coraz chętniej wykorzystywane do podkreślenia lub urozmaicenia stylizacji. Broszka powinna stanowić osobny dodatek do naszego ubioru, jej charakterystyczne wzory, oraz wykonanie samodzielnie dopełnia całości. Broszki zawsze będą kojarzyły się z elegancją i modą, która nie przemija.