Bransoletki z szmaragdem

Bransoletki ze szmaragdem to nieodłączna każdej nowoczesnej kobiety, są dopełnieniem stylizacji i uzupełnieniem garderoby, uwielbiane przez większość kobiet ze względu na ich uniwersalność i niezwykłą prostotę.

Szmaragd i jego właściwości

Szmaragd jest to odmiana berylu, minerały należącego do grupy krzemianów, jego nazwa pochodzi od łacińskiej nazwy ,,smaragdus", z greckiego ,,smaragdos"-zielony klejnot, nawiązuje do charakterystycznej barwy, zawdzięcza ją przez obecność jonów chromu. 

Szmaragd jest to bardzo wyjątkowy i ceniony kamień kolekcjonerski i jubilerski, był stosowany już w czasach starożytnych, największy jego okaz wydobyto w Kolumbii. 

Szmaragdy, są to kamienie szlachetne, które posiadają właściwości lecznicze, wspomagają leczenie grypy, poprawiają pamięć, likwidują bóle głowy, leczą cukrzycę i wzmacniają kręgosłup. Wspomagają cierpliwość i uczciwość, pomagają przy napadach złości, mają również właściwości aseptyczne, pomagają przy ukąszeniach, stanach zapalnych, infekcjach bakteryjnych i wirusowych. Wpływają także na nerki, wątrobę, przewody żółciowe, zęby, serce, kości, sprzyjają wzrostowi i dają dobry wzrok. 

Obecnie szmaragdy, są również produkowane syntetycznie, od tych naturalnych, różnią się kształtami inkluzji, co pozwala na ich odróżnienie od tych naturalnych. 
Bransoletki ze szmaragdem w sklepie AnKa Biżuteria

Bransoletki ze szmaragdem w sklepie AnKa Biżuteria doskonale sprawdzą się jako efektowny dodatek do stylizacji, jego nazwa nawiązuje do charakterystycznej niebiesko-zielonej barwy. 

Szmaragd wspaniale komponuje się z każdym kolorem oczu, podkreślając ich głębię, ciekawie prezentuje się z każdym kruszcem, ale także może być samym połączeniem koralików. 

W sklepie AnKa Biżuteria każda kobieta znajdzie coś dla siebie bądź bliskiej osoby, bransoletki z tym kamieniem są bardzo uniwersalne, dlatego będą zawsze udanym prezentem.