Bransoletki z szafirem

Bransoletka to ozdoba, którą nie wszyscy doceniają, w sklepie AnKa Biżuteria można znaleźć piękne i oryginalne bransoletki z szafirem, które urzekną nawet najbardziej odpornych na tą część biżuterii,

pomogą urozmaicić codzienną garderobę, ale również wyrazić własną osobowość.  

Szafir właściwości kamienia

Szafir jest najtwardszym minerałem zaraz po diamencie, jest korundem, jego nazwa pochodzi z języka greckiego i arabskiego, oznacza po prostu niebieski kamień. 

Jest znany głównie w rozmaitych odcieniach błękitu, te najbardziej cenione posiadają odcień niebieskawego bławatka, najczęściej pochodzą z Kaszmiru, Birmy i Tajlandii. Szafir zawdzięcza swój kolor domieszce żelaza i tytanu, bywają również szafiry bezbarwne, zielone, różowe, żółte i pomarańczowe.

Szafir nazywany jest ,,kamieniem wiary i spokoju ducha" jest silnym kamieniem opiekuńczym, zamyka w sobie wszystkie cnoty i ukryte moce będąc skarbnicą dobrodziejstw zdolną leczyć i uszczęśliwiać ludzi. 

Od wieków uznawany był za symbol wierności, czystości i skromności.

Szafir ma także właściwości lecznicze, jest skutecznym antidotum przeciwko wszelkiej truciźnie i zatruciu. Podaje się szafir jako odtrutkę, przeciw ukąszeniom jadowitego węża.

Woda szafirowa działa korzystnie przeciw starzeniu się, przemywanie wodą szafirową leczy również choroby skóry. 

Szafir posiada wiele właściwości takich jak: uspokaja bicie serca, ucisza wzburzone nerwy, tłumi krwotoki, gasi gorączkę, a noszony na sercu ma chronić przed czarami, urokami, usuwa także chaos, złudzenia, niweluje trudności, rozprasza zwątpienia, daje zrozumienie. 

Bransoletki z szafirem w AnKa Biżuteria

Szafiry są bardzo cenionymi i atrakcyjnymi kamieniami kolekcjonerskimi, są nie tylko wydobywane naturalnie, w dzisiejszych czasach również otrzymujemy je syntetycznie, w naszym sklepie znajdziesz obie te formy. Szafir jest często wykorzystywany w jubilerstwie, jest jednym z najbardziej pożądanych kamieni do wyrobu biżuterii, nasza biżuteria została wykonana z myślą o wymaganiach i potrzebach wszystkich miłośniczek pięknych ozdób.