Bransoletki z lapisem lazuli

Bransoletki z modnymi kamieniami takimi jak lapis lazuli sięgają zarówno dziewczyny, kobiety pełne pasji, miłośniczki klasyki, jak i nieprzemijającego piękna, wpasowujące się w aktualne trendy. 

Ceniony kamień lapis lazuli 

Lapis lazuli jest to skała metamorficzna, powstała w wyniku przeobrażeń, jej głównym składnikiem jest lazuryt, minerał z gromady krzemianów, zaliczany do grupy skaleniowców. Jego nazwa pochodzi od łacińskiego ,,lapis"- kamień, arabskiego ,,azul" i perskiego ,,lazhward"-niebo, nawiązuje do barwy skały. 

Jego substancją barwiącą jest siarka, te najcenniejsze mają równomiernie rozmieszczony kolor, odznacza się drobnoziarnistą i zbitą teksturą, jest to bardzo atrakcyjny i ceniony kamień jubilerski.

Jest to kamień ceniony już od tysięcy lat, jest to połączenie lazurytu, kalcytu i pirytu, posiada także szereg właściwości zdrowotnych, leczy gorączkę, epilepsję, bóle głowy i bezsenność, wspomaga także krążenie, łagodzi obrzęki.

 Lapis lazuli jest symbolem idealizmu i ofiarności, wzbudza uczucia najczystsze i najbardziej bezinteresowne. Przynosi optymizm, koi niepokój, przynosi ulgę i odprężenie. Lapis lazuli pomaga usunąć negatywne myśli, wzmacnia wiarę we własne siły.  

Pomaga nam wyrażać swoje emocje w spójny sposób, zgodny z naszą prawdą, ale także zachowując szacunek dla innych. Aktywuje poczucie jedności i połączenie z całym światem oraz wszystkim, co nas otacza. Pomaga nam w wyrażaniu się i komunikacji ze światem zewnętrznym, jest szczególnie pomocny dla osób którym brak pewności siebie, pozwala pokonać swoje bariery i idealnie wspiera wyrażanie się w świecie. 

Bransoletki z kamieniem lapisem lazuli 

Lapis lazuli i bransoletki z nim wykonane to niebanalna biżuteria, która daje efektowny, niezwykle elegancki wizerunek. Wyjątkowe bransoletki w sklepie AnKa Biżuteria, są uzupełnieniem stylizacji każdej kobiety, która oczekuje od biżuterii klasyki, elegancji, oraz unikalności. Bransoletki z lapisem lazuli zostały wykonane z najwyższą starannością i dbałością o każdy szczegół, będą efektownie się prezentować w zestawieniu z wieloma stylizacjami. Eleganckie, niezwykle gustowne bransoletki, są propozycją dla najbardziej wymagających kobiet, głębia koloru i nadzwyczajne właściwości kamienie nadają im popularności, a taki kamień doda uroku i stylu kobiecie w każdym wieku na każdą okazję.