Bransoletki z kameolem - AnkaBizuteria.pl

Bransoletki z kameolem

Bransoletka z karneolem wspaniale prezentuje się na damskim nadgarstku, to efektowna biżuteria nadająca charakteru każdej stylizacji, perfekcyjnie wykonana z dbałością o każdy szczegół. 

Karneol i jego właściwości

Karneol inaczej też karniol jest to półprzeźroczysta odmiana chalcedonu o czerwonej lub pomarańczowej barwie, jego nazwa prawdopodobnie pochodzi ze starofrancuskiego ,,cornele"- co oznacza owoc derenia, jest to odmiana kwarcu.

Jest to kamień szlachetny pochodzący z Indii i RPA, swoją barwę zawdzięcza domieszce żelaza, charakterystyczna barwa tego kamienia pozwala wkomponować go w najróżniejsze dodatki biżuteryjne. 

Karneol posiada szereg właściwości leczniczych takich jak: łagodzi dolegliwości reumatyczne, dobrze działa na żylaki, kłopoty z krążeniem i płucami, zalecany jest astmatykom, dzięki niemu ataki są rzadsze. Zapobiega wszelkim infekcjom i zakażeniom, działa wzmacniająco na nasz układ odpornościowy. 

Karneol już od dawna stosowany był w medycynie naturalnej, sprzyja twórczemu myśleniu, ułatwia koncentrację, wprowadza równowagę pomiędzy tym, co duchowe, a tym, co materialne. 

Wspomaga on równowagę psychiczną oraz pokonuje napięcie powodujące bezsenność. 

Karneol jest także nazywany ,,kamieniem odwagi" , ponoć działa szczególnie na relacje z płcią przeciwną, ale także dodaje spontaniczności, śmiałości, otwartości. Karneol w szczególności jest polecany dla pesymistów, dodaje chęci do życia i działania.
Bransoletki z karneolem w sklepie AnKa Biżuteria 

Bransoletki z karneolem w sklepie AnKa Biżuteria, posiadają bardzo wysoką jakość i precyzyjne wykończenie, zadbaliśmy o to by, każda bransoletka była wyjątkowa. Te oryginalne bransoletki, będą piękną ozdobą na większe wyjścia, do pracy, ale także będą zachwycały na co dzień. Bransoletki z karneolem w naszym sklepie to biżuteria dla wymagających kobiet, ale również elegancki dodatek. Bransoletki tworzymy z myślą o twoich potrzebach, jest to bardzo kobieca ozdoba, która nie rzuca się w oczy, ale dodaje całości spójności i wyrazu.