Naszyjniki z jaspisem

Naszyjniki z jaspisem są nieodłącznym elementem stylizacji, zarówno w życiu codziennym, jak i podczas ważnych uroczystości, naszyjniki w sklepie AnKa Biżuteria, sprawią, że poczujesz się piękna i będziesz wyglądać oszałamiająco. 

Jaspis i jego właściwości

Jaspis jest z jednych popularniejszych kamieni wykorzystywanych do robienia biżuterii, może występować w wielu odmianach, takich jak mokait, unakit, jaspis pejzażowy i cesarski. Jaspis charakteryzuje się występowaniem ciemniejszych plamek na powierzchni, jest złożony głównie z kwarcu i chalcedonu, jednak w zależności od jego składu chemicznego i innych minerałów przyjmuje inne barwy, od zieleni przez żółć, czerwień, fiolet, aż po biel i brąz. Nazwa jaspisu wywodzi się z greki w której ,,iaspis", oznacza cętkowany kamień.

Jaspis uchodzi za kamień ochronny, ponoć ma pochłaniać negatywne energie, wzmacnia siłę woli, daje pewność siebie, uwrażliwia. Uczy skromności, stałości i wytrwałości. Ma także właściwości lecznicze, potrafi leczyć krwotoki wewnętrzne, odkaża i wzmacnia krew. Mówi się, że jaspis potrafi poprawić atmosferę zarówno w gronie rodzinnym, jak i w zespole w pracy czy w grupie znajomych.

Naszyjniki z jaspisem w sklepie AnKa Biżuteria

Naszyjniki z jaspisem w sklepie AnKa Biżuteria to odpowiednia biżuteria dla bliskiej osoby, naszyjniki z jaspisem z naszego sklepu są odpowiednie dla każdego w każdym wieku. Jaspis świetnie sprawdza się w różnych biżuteryjnych wyrobach, nie tylko ze względu na kolorystykę, ale także z uwagi na możliwość nadania mu dowolnych kształtów. Eleganckie ozdoby z jaspisem w formie naszyjnika sprawiają, że cała uwaga skupia się właśnie na nim, jest idealny na wystawne kolacje, spotkania, jak i również biżuteria na co dzień.