Komplety biżuterii z peridotem

Peridot był noszony jako amulet chroniący przed złymi mocami, dziś można go znaleźć w sklepie AnKa Biżuteria w kompletach srebrnych, jako wyróżniająca się ozdoba. 

Peridot jako szlachetna odmiana oliwinów

Peridot jest wysoko cenionym i bardzo poszukiwanym kamieniem szlachetnym, a także szlachetną odmianą oliwinu, występuje w Egipcie, Kenii, Tanzanii, Etiopii, USA, Meksyku, Czechach, Rosji i Polsce.  Szczególnie efektowne są oliwiny o intensywnej zieleni oraz zabarwieniu złocisto-zielonkawym.

Nazwa peridotu pochodzi prawdopodobnie od słowa ,,faridat" oznaczającego kamień szlachetny lub ,,peritot"- nieczysty, ponieważ posiada on liczne inkluzje, wrostki, bywa także nazywany ,,szmaragdem dla ubogich", kiedyś używany do wyrobu biżuterii sakralnej. 

Kamień ma zdolności przyjmowania dóbr od wszechświata, także materialnych i akceptowania swojego prawa do szczęścia i obfitości, ma przynosić do naszego życia miłość. Oliwkowy peridot jest jednym z nielicznych kamieni szlachetnych, występujących w tylko jednym kolorze, pobudza umysłowo i regeneruje fizycznie, jest to kryształ ciepła i dobrego samopoczucia.

Peridot wykazuje szereg właściwości leczniczych, pozytywnie wpływa na krążenie krwi i układ immunologiczny, neutralizuje toksyny, oczyszczając organizm ze zbędnych produktów przemiany materii, odciążając przy tym nerki, wątrobę i trzustkę. Pomaga regulować przemianę materii, działa na dolegliwości związane z jelitami, a także przyspiesza procesy rekonwalescencji, oraz ułatwia przyswajanie mikroelementów z pożywienia. Uspokaja nerwy i wyprowadza z depresji, pobudza optymizm i chęci do życia. 

Komplety srebrne z peridotem w sklepie AnKa Biżuteria

Wysoka jakość kompletów srebrnych z peridotem pozwoli na dopełnienie każdej stylizacji, a także zaakcentuje gust i podkreśli urodę każdej kobiety. Ta piękna biżuteria pozwoli wyróżnić się z tłumu, dodając odwagi i poczucia smaku i wyrafinowania, piękny, soczysty kolor peridotu dodaje blasku i wytworności nawet najprostszej garderobie. Komplety srebrne z peridotem z naszego sklepu są formą wyrażania własnej osobowości oraz podkreślenia charakteru, ta nieprzeciętna biżuteria jest wykonana specjalnie z myślą o kobietach, które pragną przyciągać spojrzenia innych.

Jest to biżuteria na wyjątkowo piękny i udany prezent, zachwyci nie jedną kobietę pragnącą poczuć się wyjątkowo. 

 

Średnia ocena kompletów srebrnych z peridotem kategorii: 5,0/5-87 opinie klientów.