Kolczyki Krzemień pasiasty

Krzemień pasiasty wyróżnia się pięknymi i niepowtarzalnymi deseniami. Biżuteria z tym niezwykłym kamieniem zachwyci każdą kobietę ceniącą sobie oryginalność i niepowtarzalność, wprawiając w zachwyt wszystkich dookoła.

Kamień krzemień pasiasty jako unikatowy egzemplarz

Znany również jako „Polski Diament” i przez niektórych nazywany „Kamieniem Optymizmu”, krzemień pasiasty ma zwiększać pozytywną energię, ożywiać twarz i szyję, a nawet walczyć z nieśmiałością. Jak sugeruje nazwa, krzemień ten ma charakterystyczny, piękny, pasiasty wzór, występuje w kolorze jasnobrązowym, z ciemniejszymi smugami. Dawniej krzemień pasiasty służył do wyrobu siekierek o magicznym i obrzędowym znaczeniu, dziś jest piękną ozdobą kobiecych uszu i nie tylko. Każdy kawałek krzemienia zachwyca niezwykłym obrazem i wyszlifowany jest niemal dziełem sztuki, co czyni go cennym i poszukiwanym surowcem na rynku jubilerskim. Krzemień pasiasty to jedyny kamień ozdobny prawdziwie polski, wykorzystywany do produkcji unikatowej biżuterii, jest jedyny w swoim rodzaju. Biżuteria z tym kamieniem będzie wspaniałą ozdobą, która zachwyci nie tylko kobiety, ale także mężczyzn. Srebrne kolczyki i bransoletkę z krzemieniem o charakterystycznych podłużnych paskach kupiła Victoria Beckham. Dziś noszą go też piosenkarze Robin Williams (spinki do mankietów) i Boy George (bransoletka na nogę).

Krzemień pasiasty w sklepie AnKa Biżuteria

Krzemień pasiasty obecnie zdobi biżuterię, w tym kolczyki damskie. Jest on chętnie wykorzystywany ze względu na koncentryczne wzory tworzone przez jasne smugi oraz warstwy. Kolczyki z krzemieniem pasiastym to doskonała ozdoba dla osób ceniących oryginalność, ponieważ każdy egzemplarz jest unikatowy. Jednocześnie pasuje on do codziennych strojów oraz sprawdzi się też jako dopełnienie wieczorowych kreacji. Zarówno złote, jak i srebrne kolczyki pasują do tego ciekawego kamienia. Jedyny w swoim rodzaju krzemień pasiasty jest wyselekcjonowanym kamieniem i z dodatkiem efektownego srebra próby 925, tworzy niezwykłą ozdobę. Każdy kamień został dobrany pod kątem indywidualnego koloru, wzoru i kształtu, dlatego każda biżuteria w naszym sklepie z tym kamieniem, będzie wyglądała nieco inaczej. Będzie to świetny pomysł na prezent dla każdej kobiety, nawet najbardziej wymagającej.

Średnia ocena kolczyków z krzemień pasiasty kategorii: 5,0/5 - 184 opinie klientów.