Kolczyki Karneol

Kolczyki z karneolem w sklepie AnKa Biżuteria, bardzo dobrze prezentują się zarówno w wersji klasycznej, jak i nowoczesnej, mogą one mieć formę sztyftu lub wiszącą, srebrne

prezentują się pięknie. 

Karneol i jego właściwości

Karneol (karniol, krwawnik) to kamień z grupy kwarcu, czerwona lub pomarańczowa odmiana chalcedonu z domieszką żelaza, przez swoją czerwoną barwę utożsamiany jest z cielesnością i zdrowiem. Uważa się, że jest odpowiedzialny za poprawę i kondycję organizmu. Wiedza ezoteryczna przypisuje mu właściwości dodające odwagi i pewności siebie, ma przynosić również szczęście i jest amuletem chroniącym przed złem.   

Karneol cieszy się powodzeniem u jubilerów już od czasów antycznych, występuje w Indiach, Arabii Saudyjskiej, Urugwaju, Egipcie, Brazylii, USA, Australii oraz w Rosji, Niemczech, Czechach, a także Polsce. 

Karneol to nie tylko kamień odwagi, ale również szczęścia. W starożytności uważano, że koił lęk przed śmiercią, łagodził negatywne emocje, jak gniew, zapalczywość, okrucieństwo, a także nienawiść. Pozwalał otworzyć się na zmysłowość. 

Już przed wiekami z karneolu wykonywano talizmany chroniące domostwa przed piorunami i burzami, a także przed złymi mocami i chorobami umysłowymi. 

Współcześnie uznawany jest za kamień poprawiający asertywność i motywujący do działania. 
Kolczyki z karneolem w sklepie AnKa Biżuteria

Zdaniem specjalistów od mocy kamieni, karneol jest też materiałem idealnym na talizmany dla osób apatycznych, bez chęci do życia i widzących wszystko przez ,,czarne okulary" pesymistów. To dlatego, że karneol posiada energię, która działa pozytywnie na naszą spontaniczność, ciekawość świata, akceptację. 

W sklepie AnKa Biżuteria znajdziesz kolczyki z karneolem, które przywrócą ci optymizm, są idealne dla każdego, będą również idealnym prezentem dla bliskiej ci osoby, będą stanowiły najpiękniejszy podarunek, niezależnie od okazji. 

Warto zdecydować się na kolczyki z karneolem, zdecydowana kolorystyka wspaniale podkreśla głębię zarówno piwnych, jak i błękitnych oczu, a wykonane z niego dodatki z powodzeniem mogą pełnić rolę casualowej bądź eleganckiej biżuterii. 

Karneol to odmiana chalcedonu o czerwonawej lub pomarańczowej barwie.

Jego starofrancuska nazwa oznacza owoc derenia, który jest czerwony i niewielki. Chętnie umieszczany jest on w biżuterii – bardzo dobrze prezentują się kolczyki srebrne z tym kamieniem. Mogą mieć one formę sztyftu lub wiszącą. Kolczyki z karneolem dobrze prezentują się zarówno w wersji klasycznej, jak i nowoczesnej. Sprawdzą się jako dodatek do codziennych oraz wieczorowych strojów. Wybierając kolczyki damskie z karneolem, otrzymujesz unikatową ozdobę.