Filtr

Dostępność

  Certyfikat

  Certyfikat

  Broszki z masą perłową

  Broszka stanowi nienachalną ozdobę, którą w zależności od gustu czy preferencji można przypiąć w dowolnym miejscu. Dawniej kojarzone z babciami lub matkami, dziś stanowią pożądaną ozdobę niezależnie od wieku, aktualna moda przywróciła je do łask. 

  Masa perłowa w jubilerstwie-pochodzenie

  Jest to wewnętrzna mocno iryzująca warstwa wybranych gatunków muszli małż, ślimaków i łodzików. Barwa masy perłowej może być różna w zależności od miejsca wydobycia, biała, srebrna, kremowa, niebieskoszara, szara, czarna, żółtawa lub tęczowa. Masa perłowa używana jest jako tworzywo dekoracyjne, jej silna iryzująca warstwa cieszy się dużym zainteresowaniem w jubilerstwie, to naturalne tworzywo z łatwością poddaje się formowaniu, co pozwala stworzyć najbardziej finezyjne kształty w biżuterii

  W jubilerstwie najczęściej pozyskiwana jest masa perłowa uzyskana z dwóch gatunków małż: macica perłowa perłopławów i macica perłowa uchowca. Jest również używana do zdobienia przedmiotów codziennego użytku, takich jak oprawa sztućców, szkatułek, ram obrazów, popielnic czy też mydelniczek, a także instrumentów muzycznych.  Macica perłowa ma także właściwości lecznicze, wzmacnia zęby i paznokcie, oczyszcza wątrobę, pomaga w tamowaniu krwotoków oraz leczeniu ran. Łagodzi stany lękowe, pobudza intuicję, uczucia i umysł, potrafi ochronić przed negatywnymi emocjami, a także przed promieniowaniem domowych urządzeń.

  Broszki z masą perłową w sklepie AnKa Biżuteria 

  Masa perłowa, inaczej macica perłowa już od dawna jest cennym i popularnym materiałem wykorzystywanym w wyrobie biżuterii, w naszym sklepie wykorzystano masę perłową w unikatowych broszkach. Broszki z masą perłową stanowią nietuzinkową biżuterię, jest to nieodzowny dodatek do szali, swetrów, płaszczy, żakietów, a nawet sukienek. Taka wyjątkowa ozdoba świetnie sprawdzi się w roli oryginalnego prezentu dla bliskiej osoby, wykonane z największą starannością będą wspaniałą ozdobą na wielkie wyjścia, ale także na co dzień. Taka broszka z masą perłową, często może stanowić biżuterię, przekazywaną z pokolenia na pokolenie, cieszy się ogromnym uznaniem na pokazach mody w najnowszych trendach.