Bransoletki z tygrysim okiem

Bransoletki z tygrysim okiem dopełnią każdą stylizację, potrafią wyrazić niepowtarzalną osobowość oraz wyjątkowy kobiecy styl, bransoletki w AnKa Biżuteria urzekają bogatym wzornictwem oraz wysoką jakością i dbałością o każdy szczegół. 

Tygrysie oko w biżuterii srebrnej

Tygrysie oko jest to odmiana kwarcu, ma złocisty lub złocistobrązowy kolor, posiada także efekt kociego oka, czyli wraz ze zmianą położenia kamienia, możemy zaobserwować przesuwające się jasne pasmo. Jest to jedna z migotliwych odmian kwarcu, to nieprzeźroczysty minerał, kamień półszlachetny, charakteryzuje się upstrzonymi cętkami.

Tygrysie oko występuje na terenach Australii, RPA, USA, Meksyku, Rosji, Indiach i Birmie, a także na Madagaskarze, ma właściwości wpływające na psychikę, poprawia nastrój, leczy także stany depresyjne, chroni przed toksycznymi osobami, wzmacnia pewność siebie u osób wstydliwych i nieśmiałych.

Gra barw tygrysiego oka ma także działanie stymulujące, pobudza do pracy nad emocjami, energetyzuje ciało, przynosi radość, zadowolenie i uwalnia od lęku. 

Tygrysie oko posiada szereg właściwości leczniczych, przynosi ulgę w przeziębieniach, łagodzi także astmę i stany zapalne, oraz podrażnienia górnych dróg oddechowych. Wyostrza wzrok, w szczególności jest pomocny dla alergików. Ma zbawienny wpływ na działanie całego układu trawiennego człowieka, zwłaszcza na trzustkę, wątrobę i nerki. Oddala negatywne myśli, niweluje stan zmęczenia organizmu, a także ma moc zwalczania zakażeń bakteryjnych. 

Tygrysie oko to popularny kamień kolekcjonerski oraz ozdobny, wykorzystywany najczęściej do produkcji drobnej galanterii dekoracyjnej, a także przedmiotów codziennego użytku, takich jak puzderka. Z uwagi na swoje walory kolorystyczne, bywa wykorzystywany jako kamień jubilerski. 

Bransoletki z tygrysim okiem w sklepie AnKa Biżuteria

Bransoletki z tygrysim okiem są nie tylko piękną ozdobą, ale również prawdziwym talizmanem. Atrakcyjny wygląd kamienia stał się popularnym elementem biżuterii damskiej oraz męskiej na całym świecie. Bransoletki w sklepie AnKa Biżuteria to klasyczna i elegancka biżuteria, która swoim wyglądem zachwyci nie jednego. Różnokolorowe refleksy kamienia nadają naszym bransoletką unikalny wygląd, każda bransoletka jest inna, unikatowa.