Bransoletki z howlitem

Piękne i oryginalne bransoletki z howlitem to propozycja, która zaskakuje swoją formą i wykonaniem, jest to propozycja dla wymagających kobiet szukających niecodziennych dodatków. 

Howlit i jego właściwości

Howlit to rzadki minerał należący do grupy krzemianów, jest to mlecznobiały kamień, matowy lub słabo-szklisty, często poprzecinany czarnymi lub ciemnobrązowymi żyłkami. Występuje również jako przezroczysty kryształ, ale jest to zjawisko niezwykle rzadkie.

Howlit jest często barwiony, ze względu na swoją porowatą strukturę, bo dzięki temu jest niezwykle podatny na działanie barwników, pigment wnika wtedy z łatwością w strukturę minerału. Wykorzystywany dla imitowania innych kamieni, zwłaszcza turkusu, jest więc dostępny w wielu odsłonach kolorystycznych, a jego zielonkawe i niebieskie odcienie są bardzo pożądane, stanowi więc świetny zamiennik dla innych kamieni, nadając mu każdy kolor. 

Bardzo duże ilości tego minerału wydobywane są zwłaszcza w Kanadzie i USA, mimo znacznej miękkości wykorzystuje się go do wyrobów dekoracyjnych i jubilerskich. 

Jest to kamień, który stymuluje wyobraźnię, ma przynosić szczęście i powodzenie, mówi się, że wzmacnia odpowiedzialność, zmysł obserwacji, cierpliwość oraz takt, pomaga przezwyciężyć problemy z zasypianiem. Jest kamieniem pamięci, wiedzy i rozwoju.

Bransoletki z howlitem w sklepie AnKa Biżuteria

Bransoletki z howlitem w sklepie AnKa Biżuteria to dodatek, który wspaniale podkreśli kobiecą rękę, zapewniając komfort i imponujący wygląd, niezależnie od sytuacji. Te piękne bransoletki z pewnością zadowolą kobiety w każdym wieku, będą stylowym dodatkiem pasującym do wielu kreacji. 

Warto także docenić walory holowitu, często stanowi substytut drogich kamieni oraz cieszy swoim wyjątkowym i ciekawym wyglądem, dzięki swojej szerokiej gamie kształtów i kolorów będzie atrakcyjnym dodatkiem na każdą okazję.