Bransoletki z akwamarynem

Bransoletka z akwamarynem jest nienagannie piękna i elegancka, w sklepie AnKa Biżuteria, wykonano je perfekcyjnie, umożliwiając wykończenie wieczornej stylizacji, która z pewnością nie pozostanie obojętna. 

Akwamaryn i jego właściwości

Jego nazwa pochodzi z łacińskiego ,,aqua marine", zawdzięcza to swojej barwie w odcieniu morskiej wody. Najcenniejsze są akwamaryny o błękitnej barwie, które zawdzięczają swój kolor wysokiej  zawartości żelaza, najczęściej spotykanymi jednak są akwamaryny ciemnozielone lub zielono-niebieskie.

Jest to dość kruchy kamień szlachetny z grupy beryli (te zielone to szmaragdy) i występuje w Brazylii, USA, na Madagaskarze, w Australii, Rosji, Afryce, Indiach, ale także w Chinach i polskich Karkonoszach. 

Akwamaryn uważa się za symbol miłości, przynoszący szczęście w małżeństwie. Ten kamień szlachetny posiada również właściwości lecznicze, stosowany jest przy zapaleniach oczu, dolegliwościach wątroby i nerek, oraz tymi związanymi z zębami. Zalecany w schorzeniach głowy i szyi, uczuleniach, a także katarze. Wpływa on uspokajająco, łagodzi lęki, usuwa stany depresyjne, wzmaga poczucie pewności siebie i poprawia samopoczucie. 

Akwamaryn jest nazywany ,,kamieniem odwagi" jest to amulet ochrony i powodzenia rybaków i żeglarzy, łagodzi strach i fobie, uspokaja. 

Decydując się na ten niesamowity kamień, turkusowy, błękitny, bądź zielony, mamy do wyboru wiele atrakcyjnych odcieni, a także tonacji kolorystycznych, głównie a łagodnej, pastelowej odsłonie. Bladobłękitne, subtelnie turkusowe lub delikatnie szmaragdowe półfabrykaty, znakomicie sprawdzą się w różnych dodatkach. 

Bransoletki z akwamarynem w sklepie AnKa Biżuteria 

Bransoletki z akwamarynem w sklepie AnKa, są bardzo oryginalną ozdobą, dzięki której każda kobieta może poczuć się pięknie i atrakcyjnie. Obecność akwamarynu w bransoletce dodaje blasku i sprawia, że całość wygląda bardzo oryginalnie na każdym kobiecym nadgarstku. 

Bransoletki z akwamarynem w naszym sklepie fantastycznie ozdobią każdą kobietę, są wykonane z wysokiej próby srebra, dlatego będą świetnie pasować do każdej stylizacji. 

Bransoletki w sklepie AnKa Biżuteria stworzono by móc cieszyć się biżuterią minimalistyczną lub tą bardziej wyrazistą, każda kobieta znajdzie coś dla siebie.