Kategorie

Certyfikat

Certyfikat
Różaniec Matki Bożej Uzdrowienia -ręcznie wykonany w Rzymie a procesowi tworzenia towarzyszy modlitwa i skupienie Zobacz większe

Opinie

Ocena 

Najpiękniejszy różaniec jaki miałam

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię
Różaniec Matki Bożej Uzdrowienia -ręcznie wykonany w Rzymie a procesowi tworzenia towarzyszy modlitwa i skupienie

Różaniec Matki Bożej Uzdrowienia -ręcznie wykonany w Rzymie a procesowi tworzenia towarzyszy modlitwa i skupienie


Różaniec Matki Bożej Uzdrowienia -ręcznie wykonany w Rzymie a procesowi tworzenia towarzyszy modlitwa i skupienie

MR.3

Cena (brutto):

270,00 zł

+ koszty wysyłki

Dodaj do listy życzeń

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Różaniec na cześć Madonny del Rimedio (Madonna Uzdrowienia), na medaliku widnieje napie po włosku :  "Nostra Signora del Rimedio Prega per noi" co oznacza Matko Boża Uzdrowienia Módl się za nami. Ta szczególna odsłona Maryii została przedstawiona w akcie wręczania św. Janowi de Matha (założycielowi Zakonu Trynitarzy ) sakiewki z pieniędzmi za odkupienie „jeńców”, czyli chrześcijan wziętych do niewoli na świecie.

We Włoszech i na świecie istnieje niezliczona ilość kościołów, w których czczony jest obraz Matki Bożej Uzdrowienia , jego rozpowszechnianie jest bardzo popularne! A jej wstawiennictwo może być nieocenione dla wyzwolenia od wszelkiego zła , jak również dla usunięcia z każdego niebezpieczeństwa . W szczególności:

  1. · Aby  "naprawić" wszystkie te sytuacje, które są zbyt trudne  do wyleczenia (choroby fizyczne/psychiczne, niepowodzenia ekonomiczne, problemy rodzinne/małżeńskie, trudności w pracy…);
  2. ·  O wyzwolenie z kajdan patologicznych nałogów (hazard, narkomania, pornografia, alkoholizm);
  3. ·  O uwolnienie od niepokojów i wpływów złośliwego pochodzenia  (opętania, obsesje, nękanie, malefiki, więzy…);
  4. ·  O wyzwolenie świętych dusz w czyśćcu , z pewnością, że Dziewica będzie interweniować - oddając Jej daninę Miłości - o odkupienie dusz w czyśćcu.

Różaniec  jest wynikiem ręcznej obróbki . Znajdziemy w nim ekskluzywny Krzyż z mottem św Antoniego  oraz specjalny medalik Maryjny przedstawiający z jednej strony Matkę Boską Uzdrownienia , a z drugiej monogram Marii Opiekuńczej . Dodany jest również Medal Św. Benedykta .

Różaniec został wykonany z dwóch różnych sznurków z Paracordu 550, jednego czerwonego i jednego niebieskiego. Kolory te  nawiązują do Krzyża Zakonu Trynitarnego , krzyża, który swoimi kolorami chce stać się symbolem autentycznej wiary w Jezusa Chrystusa , prawdziwy Bóg (czerwony) i prawdziwy człowiek (niebieski) , zgodnie z najsłuszniejszą chrześcijańską tradycją ikonograficzną.

Pracownia różańcy  znajduje się w Rzymie gdzie z wiarą i pasją robione są te drogocenne różańce, w całości robione ręcznie a każdy tworzony jest w skupieniu i modlitwie jak ikona, z miłością i bez pośpiechu.

 Z tego też powodu ilość różańcy jest ograniczona.

Zakon Trynitarzy celebruje Matkę Bożą  Uzdrowienia 8 października.

TRIDUUM DO ŚWIĘTEJ MARYI  UZDROWIENIA (należy powtarzać przez trzy dni)


1) O Dziewico Niepokalana, Matko dobroci i miłosierdzia, dana nam przez Jezusa w najwyższej chwili Odkupienia jako przewodnik i pociecha na drodze chrześcijańskiej ufnie zwracamy się do Ciebie, wzywając Cię słodkim tytułem „ Matki Bożej Dobrej Uzdrowienia ”. Otwórz nam, Maryjo, Twoje Niepokalane Serce, abyśmy przez Ciebie czerpali z pełni Miłosierdzia Bożego; daj nam radość przeżywania Twojej macierzyńskiej troski; złagodzić nasze cierpienia; wspierać nasze wahające się siły; bronić nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała; uproś nam u Twego Syna Jezusa łaski, których potrzebujemy, a szczególnie tę, o którą teraz z ufnością dzieci prosimy Cię... Zdrowaś Maryjo.

2) O najpotężniejsza Dziewico, Pani Dobrego Ratunku , najdroższa córko Ojca, dziewicza przybytku i Matko Słowa Wcielonego, najukochańsza Oblubienico Ducha Świętego, która przyniosłaś światu najwyższe lekarstwo - Jezusie nasz Odkupicielu - i włączeni z Nim w tajemnicę Odkupienia, nadal współpracujcie dla zbawienia ludzi powierzonych wam jako dzieciom, spójrzcie współczująco na cierpiącą ludzkość; wysłuchaj naszych próśb; uproś nam u Trójcy Świętej łaskę, o którą gorąco wypraszamy w tym triduum; noś swojego Jezusa w naszych sercach, suwerenne lekarstwo na wszystkie nasze bolączki, i daj nam zawsze iść za Nim. Ave, o Maria.

3 ) O Maryjo, Królowo Aniołów i Świętych, która z macierzyńską troską zaspokajałaś liczne potrzeby św. Jana de Matha w dziele odkupienia niewolników, zwracamy się do Ciebie w niebezpieczeństwach i przeciwnościach. Ty jesteś naszym schronieniem, naszym „ Dobrym lekarstwem ”. Do Ciebie, o Matko, zwracamy nasz wzrok, w Tobie naszą ufność i nadzieję! Tak jak chroniłeś Lud Boży przez wieki, zachowaj go także dzisiaj od niebezpieczeństwa odstępstwa i wszelkiej niewoli; wybaw go od jego wrogów; bronić go przed tyloma prześladowaniami. Już dziś okazuj swoją matczyną i potężną opiekę wszystkim tym, którzy wzywają Cię tytułem „ Matki Dobrego Lekarstwa”.„I uproś nam u Trójcy Świętej, która obdarzyła Cię darami i okryła pięknem, łaską, o którą usilnie wypraszamy... Zdrowaś Maryjo.

ANTIFONA
Matko Dobrego Ratunku , do nas wszystkich, którzy wzywamy Cię z ufnością, otwórz swoje Serce, abyśmy wszyscy mogli czerpać pełnię Twojej miłości i miłosierdzia. Niech za Twoim potężnym wstawiennictwem niewolnik dostąpi wyzwolenia, chory zdrowie, cierpiący pocieszenie, grzesznik przebaczenie, sprawiedliwy łaskę. Trójca napełniła Cię łaskami, o Najświętsza Dziewico, i błagamy Cię o lekarstwo i ochronę! Amen.

MODLITWA KOŃCOWA
O Boże, nasz Ojcze, który w swoim planie miłości przez Maryję Dziewicę przyniosłeś rodzajowi ludzkiemu «lekarstwo», pomóż także nam, którzy wypraszamy Jej macierzyński patronat we wszystkich naszych potrzebach i daj nam dotrzeć do wieczna radość Nieba. Prosimy Cię o Chrystusa Pana naszego. Amen.