Kolczyki Pietersite

Każdy egzemplarz z kamieniem Pietersite ma unikatową strukturę i kolor, dlatego damskie kolczyki w sklepie AnKa Biżuteria, są prawdziwie unikatowe. 

Właściwości i pochodzenie kamienia Pietersite

Kamień Pietersite jest to odmiana jaspisu, która pochodzi głównie z Namibii, zwykle posiada różne odcienie koloru, od niebieskiego do szarego, a także od czerwonego do żółtego i brązowego. Został odkryty w 1962 roku, a jego nazwa pochodzi od jego odkrywcy-SidaPietersa, jest to jeden z najpiękniejszych i najrzadszych kamieni, jakie można zobaczyć. Najpiękniejszy pietersyt pochodzi z Afryki, ze względu na wyjątkowo zróżnicowane ubarwienie, jednak chińskie odmiany, są równie piękne.  

Pietersite jest odmianą tygrysiego oka, ale znacznie ciekawszą i o wiele rzadszą, o ile tygrysie oko ma kolory przechodzące falami jeden w drugi, o tyle pietersite składa się jakby z małych łusek (segmentów) opalizujących brązów, czerwieni, złota i niebieskości. 

Kolczyki Pietersite w sklepie AnKa Biżuteria

Paski we wnętrzu kamienia Petersite układają się w różnych kierunkach, tworząc chaotyczne, lecz niezwykle estetyczne wzory. Z granatowym odcieniem szczególnie dobrze komponują się kolczyki srebrne. W sklepie AnKa Biżuteria dostępne są zarówno proste sztyfty, jak i wiszące modele, kolczyki z tym kamieniem są idealne dla osób ceniących indywidualizm. 

Pietersite został odkryty w 1962 roku w Namibii, a nazwa ta pochodzi od jego odkrywcy – Sida Pietersa.

Każdy egzemplarz ma unikatową strukturę i kolor, dlatego damskie kolczyki z tym kamieniem są prawdziwie unikatowe. Paski w jego wnętrzu układają się w różnych kierunkach, tworząc chaotyczne, lecz niezwykle estetyczne wzory. Z granatowym odcieniem szczególnie dobrze komponują się kolczyki srebrne. W naszym sklepie dostępne są zarówno proste sztyfty, jak i wiszące modele. Kolczyki z tym kamieniem są idealne dla osób ceniących indywidualizm.