Kolczyki Peridot

Peridot doskonale wygląda w klasycznej lub nowoczesnej oprawie oraz różnych rodzajach kruszcu, w sklepie AnKa Biżuteria zarówno złote, jak i srebrne kolczyki dobrze komponują się z zielenią tego wyjątkowego kamienia,

a nawet niewielkie ozdoby skutecznie przyciągają uwagę. 
Peridot i jego właściwości

Jego nazwa pochodzi od francuskiego słowa peritot, oznaczającego nieczysty lub z arabskiego faridat, czyli szlachetny, nazywany był także szmaragdem ubogich. 

Peridot jest to rzadka i szlachetna odmiana Oliwinu, jest jednym z nielicznych kamieni występujących wyłącznie w jednej gamie barwnej, zielonej. Występuje od barwy żółtozielonej aż do brązowozielonej w zależności od zawartości żelaza. 

Peridot jest kamieniem duchowej, zdrowotnej i finansowej obfitości, według medycyny niekonwencjonalnej pozytywnie wpływa na krążenie krwi i układ immunologiczny, neutralizuje toksyny i reguluję przemianę materii. Peridot jest kamieniem dodającym odwagi podczas realizacji marzeń i ważnych planów. 

Peridot uspokaja nerwy i wyprowadza z depresji, pobudza optymizm i dobry humor. Dodaje odwagi i stanowczości, a włożony do bielizny nocnej lub pościeli zapewnia mocny, zdrowy, spokojny sen. 

Kamienie te mają przyspieszać procesy samouzdrawiania oraz poprawić przyswajanie przez organizm witamin i mikroelementów z pożywienia. Oczyszczają organizm z toksyn i odpadów, wspomagają przemianę materii, odciążając tym nerki, wątrobę i trzustkę.
Kolczyki z Peridotem w sklepie AnKa Biżuteria 

Peridot znaleziony został w próbkach pyłu kosmicznego sondy Stradust, wyróżnia się on intensywnie zieloną barwą, a obecnie zdobi m.in. kolczyki w naszym sklepie AnKa Biżuteria.

Peridot doskonale wygląda w klasycznej lub nowoczesnej oprawie oraz różnych rodzajach kruszcu. Zarówno złote, jak i srebrne kolczyki dobrze komponują się z zielenią tego wyjątkowego kamienia. Nawet niewielkie ozdoby skutecznie przyciągają uwagę, ponadto kolczyki z peridotem z naszego sklepu pasują do osób w różnym wieku i sprawdzą się podczas wielu okazji. 

Peridot znaleziony został w próbkach pyłu kosmicznego sondy Stardust. Wyróżnia się on intensywnie zieloną barwą, a obecnie zdobi m.in. kolczyki damskie.

Doskonale wygląda w klasycznej lub nowoczesnej oprawie oraz w różnych rodzajach kruszcu. Zarówno złote, jak i srebrne kolczyki dobrze komponują się z zielenią tego wyjątkowego kamienia. Nawet niewielkie ozdoby skutecznie przyciągają uwagę. Ponadto kolczyki z perdiotem pasują do osób w różnym wieku. i sprawdzą się podczas wielu okazji.