Kolczyki Hematyt

Hematyt był kiedyś przetwarzany na klasyczną biżuterię żałobną, dziś zdobywa serca kobiet ze względu na swoją elegancję i piękny połysk. Biżuteria wykonana z hematytem pasuje do każdego stroju i na każdą okazję.

Elegancka biżuteria z hematytem

Hematyt to bardzo pospolity minerał o wysokiej zawartości żelaza. W naturze hematyt występuje w kolorze czarnym, oszlifowany daje przepiękny, mieniący się efekt. Podczas polerowania czarno-szarego hematytu pył ​​szlifierski zmienia kolor wody chłodzącej na czerwony, dlatego kamień nazwano hematytem od greckiego słowa ,,Haima", które oznacza „krew”. Biżuteria z hematytem w oryginalnym, czarnym kolorze, daje bardzo elegancki i klasyczny charakter. Ze względu na przyjemną wagę i możliwość łączenia z innymi kamieniami, prostotę, a jednocześnie genialną elegancję, nie można go zignorować przy zakupie kolczyków z kamieniem.

Kolczyki z hematytem w sklepie AnKa Biżuteria

Barwa hematytu po jego sproszkowaniu przypomina krew, takie znaczenie ma też jego grecka nazwa. Sam kamień jest zwykle czarny, brązowo-czerwony lub czarno-szary, a po polerowaniu wykazuje niezwykły lustrzany połysk dzięki wysokiej zawartości metalu. W średniowieczu leczono nim choroby hematologiczne, obecnie zdobi on kolczyki damskie, tworząc wyrafinowaną ozdobę. Prezentuje się ponadczasowo, elegancko, ale i nowocześnie. Kolczyki z hematytem mogą mieć różne wzory. W naszym sklepie znajdziesz między innymi długie srebrne kolczyki z chwostami. Czarna, niemal lustrzana powierzchnia hematytu sprawia, że powstają z niego niepowtarzalne dodatki, które stanowią idealną propozycję na podarunek, niezależnie od okazji, czy też wieku. Kolczyki z hematytem kupujesz już zapakowane w piękne czerwone pudełeczko prezentowe, idealnie by podarować bliskiej osobie, wysoka jakość naszej biżuterii zadowoli nawet najbardziej wymagające Panie.

Średnia ocena kolczyków z hematytem kategorii: 5,0/5 - 186 opinie klientów