Kategorie

Certyfikat

Certyfikat
Ikona Matki Boskiej Nieustającej Pomocy Zobacz większe
Napisz opinię


Ikona Matki Boskiej Nieustającej Pomocy

216.1

Cena (brutto):

60,00 zł

+ koszty wysyłki

Dodaj do listy życzeń

IKONA MATKI BOSKIEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

Wielkość ikony 9 cm/12 cm

 z pólpostaciami archaniołlow-Michala i Gabriela, trzymających w owiniętych dłoniach narzędzia Męki Pańskiej.

Chrystus wkłada rączki w dłonie Maryi i odwraca głowę w kierunku Gabriela trzymającego krzyż, który jest zapowiedzią czekającej Go Męki.

Z lewej stopy Dzieciątka zsunął się sandał i wisi na rzemyku. W tym charakterystycznym znaku wolno dopatrywać się aluzji do proroctw z Ksiegi Rodzaju (3,15). Bóg po grzechu pierworodnym zapowiada przyjście Potomka Niewiasty, który pokona szatana (zetrze głowę węża), za cenę swego cierpienia (waż zmiaidzy mu Maryi i Jezusa zdobią zlote linie asysty, symbolizujące objawianie się energii boskich. W 1867 roku obraz zostal uroczyście ukoronowany a nabożeństwo przed nim odprawiane zostało obdarzone papieskimi odpustami.

 Kult Matki Bozej Nieustającej Pomocy jest od póltora wieku żywy na wszystkich kontynentach, a Jej wizerunek jest najpopularniejszy i czczony w Kościele katolickim.

Również w Polsce w tysiącach świątyń przed ikoną Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawiana jest w każdą środę nowenna ku Jej czci W Kościele katolickim Swięto Matki Boskiej Nieustającej Pomocy obchodzone jest 27 czerwca.

Jedyna w swoim rodzaju jest to prawdziwe rękodzieło prosto z Grecji. Ikony są sygnowane i potwierdzone certyfikatem.  Ikona została wykonana na desce i ozdobiona jest złotą temperą.

Nie uchwyci go twoje oko, ale rozpozna serce. Znajdujesz się w kręgu ikony tak jak w kręgu niewyczerpanej miłości Bożej tkliwej, czułej, pełnej łaskawości. Ikona jest znakiem niezmiernej łaskawości Boga względem ciebie.

Poczuj się człowiekiem, do którego Bóg przychodzi w swej bezmiernej łaskawości - w Świętym. Niech cię ogarnie prawdziwe zaufanie. Milcząc przyjmuj, nasłuchując oczekuj, oczekując - pragnij, pragnac-milcz...

Do kompletu

Inni klienci oglądali również: