Kategorie

Certyfikat

Certyfikat

Dlaczego złoto ciemnieje na ciele?
Złoto ciemnieje na skórze z powodu reakcji chemicznej z związkami zawartymi w potliwej skórze. Pot zawiera związki siarki, które reagują z metalami, takimi jak złoto, miedź i srebro, powodując powstawanie ciemnych plam na skórze. Ta reakcja chemiczna nazywa się tarnishingiem.

Ciemnienie złota na skórze może być zwiększone przez czynniki takie jak kwasność skóry, wilgotność, stosowanie perfum, kosmetyków i produktów do pielęgnacji skóry, a także choroby skóry. Złoto, które zostało powleczone niklem, może również powodować reakcje alergiczne i podrażnienia skóry.

Aby uniknąć ciemnienia złota na skórze, można podjąć kilka działań. Należy unikać kontaktu złota z wilgotną skórą i substancjami chemicznymi, takimi jak perfumy i kosmetyki. Można również zastosować specjalne powłoki ochronne do biżuterii, które pomogą zminimalizować ciemnienie złota na skórze. Ostatecznie, najlepszym sposobem na uniknięcie ciemnienia złota na skórze jest regularna pielęgnacja i utrzymywanie skóry w czystości i suchej kondycji.