Bransoletki z topazem

Bransoletki z topazem zachwycają swoją barwą, są doskonałym pomysłem na prezent, gdyż podnoszą pewność siebie każdej kobiety, zachwycają swoim urokiem i uniwersalnością. 

Topaz jako wyjątkowy kamień w bransoletce

Topaz jest powszechnym minerałem, używanym w wielu rejonach świata, w zależności od jego zabarwienia, wykształcenia i pochodzenia, bywa określany różnymi nazwami, często zawiera domieszki żelaza, chromu, wanadu oraz tytanu. Okazy niebieskie i żółtopomarańczowe mogą wykazywać niekiedy efekt kociego oka. Topaz występuje w kwaśnych skałach magmowych, wydobywane głównie w Brazylii.

Topaz jest stosowany przy produkcji materiałów ogniotrwałych i ściernych, jest bardzo atrakcyjnym kamieniem kolekcjonerskim. Stosowany w jubilerstwie, naj częściej szlifem fasetowym, przybiera bardzo różnorodne zabarwienia, od czerwonobrązowej, przez czerwono-różową i jasnoniebieską, aż do zielonej. 

Naj bardziej poszukiwane są topazy, które mają kolor różowy, niebieski lub miodowy, jednak najcenniejsze to te ciemnożółte i różowe. Topazy wykorzystuje się często jako tańsze zamienniki akwamarynów, poddaje się bezbarwne topazy działaniom różnych temperatur, czy też promieniowaniom gamma, dzięki czemu zyskują piękne barwy. 

Topaz ma także właściwości lecznicze, pomaga w leczeniu astmy, zmęczeniu oraz depresji, opóźnia także starzenie. Łagodzi podagrę, bóle głowy, wspiera przy leczeniu gruźlicy, obniża ciśnienie krwi. Jest idealnym kamieniem dla osób, które mają trudności w nawiązywaniu kontaktów, wspiera realizację marzeń. Kamień dodaje sił osobie, która go nosi, otaczając ją ochronną aurą, jest źródłem ciepła i światła, stosowany w przypadku dolegliwości dróg oddechowych i zaburzeń układu nerwowego. Topaz ma ponoć zbawienny wpływ na leczenie koszmarów nocnych, pobudza apetyt i korzystnie działa na układ pokarmowy. 

Bransoletki z topazem w sklepie AnKa Biżuteria 

Topaz jest bardzo uniwersalnym kamieniem, używany do wyrobów biżuterii w naszym sklepie, świetnie sprawdzi się jako ozdoba na co dzień, ale także będzie zachwycała swoją elegancją, będzie piękną biżuterią podczas ważnych kolacjach i wyjątkowych chwil. Ta różnorodność w naszym sklepie sprawi, że każda kobieta znajdzie coś dla siebie. Bransoletka będzie zawsze ponadczasowym i trafionym pomysłem na prezent dla każdej wymagającej kobiety. Topaz używany jest do wyrobów jubilerskich ze względu na swój kolor, doskonale łączy się przede wszystkim ze srebrem, w naszym sklepie biżuteria srebrna jest wysokiej próby.