Bransoletki z rubinem

Biżuteria z czerwonym rubinem cieszy się dużą popularnością wśród osób szukających efektownych dodatków, symbolizuje ona miłość i namiętność, sprawia, że codzienna stylizacja zamienia się w niebanalną kreację. 

Szlachetny kamień rubinu w nowej odsłonie 

Rubin jest to odmiana korundu, przybiera barwę od różowej do krwistoczerwonej, jest rzadkim minerałem z gromady tlenków. Jest to kamień szlachetny, w którym występują różne inkluzje, ich rodzaj wskazuje na pochodzenie kamienia, jego nasycenie barwy jest zależne od domieszek chromu- czerwona barwa, wanadu-purpurowa oraz żelaza, dzięki któremu przybiera barwę brunatnoczerwoną. Rubin jest to jeden z najcenniejszych kamieni szlachetnych, szczególnie poszukiwane są te kamienie, które wykazują asteryzm, powodowany igiełkowatymi wrostkami rutylu, które należą do rzadkości. 

Wydobywany przede wszystkim w skałach metamorficznych bogatych w glin, występuje na Sri Lance, w Afganistanie, Australii, Kenii i Tanzanii, a także w Polsce głównie na Dolnym Śląsku. 

Rubin przyciąga pozytywną energię i jest uważany za silny amulet chroniący przed nieszczęściem, uważany jest za ,,kamień obfitości i dynamizmu", jest minerałem, który najsilniej oddziałuje na wiele sfer życia na raz. Zalecany jest przede wszystkim osobą zgaszonym, wypalonym, niemającym chęci do życia, przywraca pasje, chęć działania, odbudowuje wiarę i optymizm. 

Rubin jest uważany za kamień namiętnej miłości, doskonale nadaje się do leczenia anemii, oczyszcza on bowiem krew, co przynosi korzyść wątrobie, oraz ma zbawienny wpływ na mózg. Potrafi uśmierzyć bóle kręgosłupa, łagodzi dolegliwości i zmęczenie oczu, wzmacnia odporność organizmu, pobudzając system immunologiczny. Rubin wpływa także na szybszą regenerację organizmu po chorobach, zwłaszcza po zawale serca. 

Bransoletki z rubinem w sklepie AnKa Biżuteria 

Rubin jest uważany za klejnot królów, stanowiący symbol bogactwa i dobrobytu, w naszym sklepie znajdziesz bransoletki z tym pięknym kamieniem dla każdej kobiety, która pragnie wyróżnić się z tłumu i poczuć się jak księżniczka. Bransoletki z naszego sklepu, są chętnie wybierane, idealne jako prezent dla ukochanej osoby, wyrażają one głębie uczucia, rubin jest przecież kamieniem miłości. 

Bransoletki z rubinem w sklepie AnKa Biżuteria, są ekskluzywną biżuterią, w naszym sklepie można znaleźć często połączenie rubinu ze szmaragdami i szafirami, ponieważ świetnie łączy się z innymi kamieniami szlachetnymi, zachwycając wspaniałym połączeniem barw.