Bransoletki z jadeitem

Bransoletki z jadeitem, świetnie sprawdzą się dla miłośniczek stylowych dodatków w biżuterii. Jadeit cieszy się szczególną popularnością, ponieważ występuje w wielu wersjach kolorystycznych. 

Jadeit i jego właściwości

Jadeit powstaje pod wpływem wysokiego ciśnienia krzemianu glinu i uznawany jest za rzadką odmianę kwarcu, jego największym wydobywcą jest Birma i jest on naj bardziej pożądany, choć jego złoża można znaleźć także w Kalifornii.

Mimo wielu odmian kolorystycznych jadeit łatwo jest rozpoznać, jego powierzchnia odbija światło w charakterystyczny szklisty lub perłowy sposób. Kolor jadeitu może być jednolity lub przeplatany mlecznymi pasami, jest najczęściej prześwitujący lub przejrzysty. 

Jadeit cieszy się uznaniem w wielu różnych kulturach, jest to kamień naturalny, jego znaczenie, właściwości, wyjątkowy wygląd oraz działanie, sprawiły, że niegdyś był ceniony bardziej od złota. 

Jadeit posiada także właściwości zdrowotne i ochronne, zalecany jest przy cukrzycy, wzmacnia krążenie krwi, obniża ciśnienie, ma także korzystny wpływ na serce, nerki, pęcherz moczowy, ma łagodzić zaburzenia trawienia oraz kolkę. Ma także wpływ na nerwobóle, półpasiec, grypę, opryszczkę, żółtaczkę.

Pomaga przy porodzie, wzmacnia systemy immunologiczne, odpręża, działa kojąco i uspokajająco, pomaga przy zaśnięciu. Jest także ochroną przed wypadkami, przedłuża życie, odświeża uczucia, zawiera trzy ważne mikroelementy, takie jak żelazo, magnez, wapń.  

Magia jadeitu obecna jest także w astrologii, gdzie kamień oznacza władzę i fortunę, uważa się, że obdarza swojego właściciela sprytem, który pomaga uzyskać pomoc innych ludzi i osiągać sukcesy we wszystkich dziedzinach życia. 

Bransoletki z jadeitem w sklepie AnKa Biżuteria

Bransoletki z jadeitem w sklepie AnKa Biżuteria są wykonane z wysokiej próby srebra 925, ten nowoczesny wzór będzie idealną propozycją dla młodych kobiet podążających za modą, a także dla tych nieco starszych lubiących świetnie wyglądać w każdej sytuacji. Obecna moda pozwala zestawiać biżuterię z kolorowymi zegarkami, czy innymi dodatkami z różnych kolekcji, same kreujemy nowoczesne trendy, ponieważ każda z nas chce być oryginalna, odróżniać się od innych kobiet. Skromne, zarazem subtelne bransoletki z delikatnymi zawieszkami i pięknym jadeitem, można świetnie skomponować z każdą stylizacją, nadając jej nienachalny charakter.