Bransoletki z ametystem - AnkaBizuteria.pl

Bransoletki z ametystem

Bransoletki, są nienachalną ozdobą, która nie zawsze przykuwa uwagę, często wybieramy je minimalistycznie ze względu na wygodę, jednak różnorodność kamieni sprawia, że są one wyjątkowe i każda różni się od poprzedniej, uzupełniając całą stylizację. 
Ametyst jako ozdoba biżuterii

Ametyst jest to dwutlenek krzemu o pięknej fioletowej barwie, zawdzięcza ją dzięki obecności jonów żelaza. Jego nazwa pochodzi z greckiego Amethystos, znaczy ,,trzeźwy", pomaga w uwalnianiu się od nałogów, w tym od pijaństwa. Ametyst występuje w Brazylii, Urugwaju i Meksyku, jest cenionym kamieniem półszlachetnym w jubilerstwie, kamienie mogą różnić się od siebie intensywnością barw oraz odcieniem. 

Ametyst jest zalecany także w przypadku bezsenności, ponieważ jest to kamień, który uspokaja i wycisza. Szczególnie zalecany jest dla znaków zodiaku baran, strzelec, wodnik i ryby. W starożytności wierzono, że kamienie szlachetne odzwierciedlają kosmos, według nich miał on pochodzić z Neptuna. 

Ametyst jest symbolem czystości duchowej i fizycznej, wyraża posłannictwo nadziei i zwycięstwa dobra, został on uznany za kamień sakralny. Miał chronić przed chorobami zakaźnymi, nieszczęściem, a także wzmacniać nerwy i zdrowie. 

Kamień ten ma wspomagać prace umysłu, łatwiej uczyć się i skoncentrować, dlatego jest polecany osobą, uczącym się lub pracującym intelektualnie. Ma właściwości kojące i uspokajające, potrafi także złagodzić ból głowy, ale również uspokoić emocje, czy też zniwelować skutki działania długotrwałego stresu. 

Należy wiedzieć, że barwa ametystu nie jest trwała, kolor może stracić na intensywności w wyniku wystawienia na słońce, poddawany zabiegom termicznym to cytryn. Ten kamień półszlachetny jest twardszy od stali, najcenniejszym okazem dla jubilerów jest ten o najciemniejszej barwie.
Bransoletki z ametystem w sklepie AnKa Biżuteria 

Ametyst jest kamieniem uniwersalnym, w sklepie AnKa Biżuteria bransoletki z ametystem są zarazem nowoczesne, jak i klasyczne. Barwa ametystu pozwala na dopasowanie go do różnych stylizacji zarówno dziennych, jak i wieczorowych, odcień zaś sprawia, że nasza biżuteria jest świeża i dynamiczna. Ametyst jest jednym z najdłużej i najpowszechniej stosowanym kamieniem ozdobnym, dlatego też w naszym sklepie zadbano o to by, bransoletki były wykonane z dużą precyzją i dbałością o każdy detal.