Srebro najlepszą lokatą w niepewnych czasach.

Ceny srebra na światowych rynkach biją kolejne rekordy. Srebro dziś jest najlepszą formą inwestycji obok złota. Od roku 2003 cena srebra za uncję wzrosła o 790% , co również przekłada się na ceny wyrobów srebrnych, w tym srebrnej biżuterii.

Ceny Srebra wg money pl

wzrost ceny srebra

W trudnych czasach zawsze szlachetny kruszec można spieniężyć. Inaczej jest z pieniędzmi w banku, czy akcjami… – tutaj nigdy nie wiadomo, czy bank jest w stanie wypłacić całość zgromadzonych pieniędzy, a cena akcji czy jednostek uczestnictwa może zanurkować do poziomów powodujących potężne straty przy wypłacie. Już dziś nie opłaca się trzymać pieniędzy na krótkoterminowych lokatach gdyż przy uwzględnieniu poziomu inflacji przynoszą straty – korzystają jedynie banki.

Dlatego wiele krajów inwestuje w dobra naturalne, w szczególności Chiny są zainteresowaniem zakupem srebra i złota. W czasach niepewnych gospodarek, sztucznie pęczniejących finansowych baniek spekulacyjnych coś nabycie trwałego kruszca to najlepsza inwestycja.

Dla przeciętnego obywatela, któremu trudno jest zgromadzić potężne sumy pieniędzy aby zakupić sztabki srebra, czy złota. Dobrym rozwiązaniem jest kupno np. biżuterii srebrnej, której wartość będzie się utrzymywała na wysokim poziomie i będzie stanowić pewne zabezpieczenie dla przyszłych pokoleń. Analizy wskazują że nadal będziemy obserwowali wzrost cen 3 najważniejszych surowców: złota, srebra i ropy, szczególnie przy właśnie rozpoczynającej się spirali inflacyjnej – widać to na przykładzie cen paliw, żywności, usług a za chwilę również energii i pozostałych gałęzi gospodarki.

Napisano w Ciekawostki Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*