Legenda pereł.

Z pereł wykonywana jest dziś przepiękna, klasyczna biżuteria. Można z nich wykonać nie tylko korale, ale również kolczyki, wisiorki i bransoletki. Klasyczna biżuteria z pereł pasuje na wiele okazji i do wielu strojów. Idealnie komponuje się z tzw. małą czarną sukienką, ale i idealnie pasuje do białej sukni ślubnej. Perły, niestety niesłusznie, cieszą się wśród wielu osób złą opinią. Przesądnie uważa się, że przynoszą pecha i oznaczają łzy. Znanych jest wiele legend mówiących o pochodzeniu pereł. W starożytności wierzono, że perły to zastygłe łzy nimf morskich, które płakały po śmierci młodzieńców, którzy utonęli w morzu.

kolczyki serbrne z perłami

kolczyki z perłami

W średniowieczu z kolei wierzono, że perły to zły skrzywdzonych zamknięte przez aniołów w morskich muszlach. Inne podania ludowe mówią, że perły to łzy aniołów i należy je kojarzyć przede wszystkim z miłością. Perły w rzeczywistości powstają w muszlach morskich ślimaków zwanych perłopławami. W zależności od składu chemicznego wody w której powstają perły mogą różnić się kolorem, kształtem i wielkością. Ze względu na kształt wyróżniamy perły okrągłe, połówkowe, ćwiartkowe, a także w kształcie kropli i ziarna. Występują perły białe, kremowe, złociste, brązowe i czarne. Doskonale nadają się jako biżuteria na specjalną okazje i dlatego każda kobieta powinna mieć w swej kolekcji oryginalne wzory perłowej biżuterii.

Naszyjnik Damski ręcznie robiony z perłami

Naszyjnik z perłami

Perły coraz większą polarność zyskują sobie jako biżuteria ślubna. Jak się okazuje coraz więcej kobiet przełamuje krzywdzący stereotyp pereł i wybiera je jako biżuterię właśnie w dniu swojego ślubu. Ponieważ w rzeczywistości symbolizują one czystość, miłość i nieśmiertelność. Symbolizują również łzy, ale tylko łzy szczęścia, które każdy chciałby wylewać. Perły to klasyczna biżuteria i ma je w swym asortymencie każdy liczący się sklep jubilerski.

bransoletka z perłami dla kobiet

Bransoletka z perłami

Napisano w Szafa kobiety Tagi: , , ,
One comment on “Legenda pereł.
  1. Puma pisze:

    Perły są oznakiem zamożności kobiety, która je nosi. Osobiście bardzo lubię biżuterię z masą perłową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*