Kolczyki z onyksem

Kolczyki z onyksem należą do tego rodzaju biżuterii, która przyciąga uwagę niezależnie od tego, czy znajduje się na sklepowej półce, czy w uszach pięknej damy. Minerał sam w sobie stanowi tak dużą ozdobę, że potrafi nadać ton całej kreacji.

Na jaką okazję włożyć kolczyki z onyksem?

Zastosowanie minerału w kolczykach nadaje im dystyngowanego charakteru i elegancji, która nie przeszkadza dostrzeżeniu nutki ekstrawagancji. Kolczyki z onyksem warto pozostawić sobie na wyjścia ze znajomymi, spotkania rodzinne i biznesowe, bowiem stanowią nieco więcej niż klasyczną, prostą biżuterię na co dzień.
W zależności od tego, jakimi kolczykami dysponujemy, będziemy mogły je dopasować do kreacji. Te prostsze, doskonale sprawdzą się tam, gdzie musimy utrzymać się w przybranej formie. Pani z biura, podczas spotkania biznesowego winna wyglądać poważnie – na to pozwoli wybór onyksu w postaci kuli, zwisającej z ucha. Ten konkretny model sprawdzi się w szczególności u pań, które mają dość okrągłą twarz, pozwalając na jej optyczne wysmuklenie i wydłużenie szyi. Zasada jest prosta – gdy stawiamy na elegancję, postarajmy się dobrać jeden element, przyciągający uwagę, bez dodatkowych ozdobników.

https://www.ankabizuteria.pl/kolczyki-onyks

kolczyki srebrne z onyksem

kolczyki z onyksem

Sprawa ma się zupełnie inaczej, gdy kreacja umożliwia zabawę z biżuterią. Podczas nieco luźniejszych okazji, możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Bez wątpienia kolczyki z onyksem, który w połączeniu z ozdobnikami wygląda nieziemsko, właśnie takie są. Jeśli Twoja sukienka należy raczej do tych prostszych, bez świecidełek i naszytych ozdób – śmiało kieruj się w stronę poniższej propozycji. Doskonały efekt, jakie zapewnią kolczyki z onyksem, nada niepowtarzalny charakter stylizacji i przyczyni się do wykreowania Twojego wizerunku. Będzie to połączenie klasyki z odwagą w doborze biżuterii. Krągłe, mniejsze kolczyki doskonale zaprezentują się w uszach pań o twarzy pociągłej, gdzie nie będzie groziło nam zbytnie, optyczne jej zaokrąglenie.

https://www.ankabizuteria.pl/kolczyki-markazyt

kolczyki z onyksem

srebrne kolczyki

Kolczyki z onyksem, a reszta biżuterii

Tutaj niestety nie znajdziemy jednoznacznej odpowiedzi. Włożenie kolczyków przyozdobionych onyksem samo w sobie jest dość strojne, toteż należałoby uważać na dobór pozostałych elementów biżuterii. Nie polecamy łączenia onyksu z innymi minerałami oraz odbiegania od rodzaju stosowanego kruszcu. Przy chwili nieuwagi mogłybyśmy stworzyć na sobie prawdziwą, wielokolorową choinkę.
Jeśli sięgasz po onyks leżący w Twojej szkatułce, staraj się utrzymać ten klimat. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie założenie całego kompletu bądź dobranie delikatnej reszty o zbliżonym kształcie i formie (bez kamienia). Mniejsze kolczyki będą ładnie prezentowały się w zestawieniu z naszyjnikiem, do którego dobierzemy delikatny wisiorek, gdy w uszach pojawią się duże fragmenty minerału, lepiej odpuścić sobie dodatkowe zdobienie w okolicy głowy, gdyż może być zbyt ciężko. Dla uparciuchów pozostaje wtedy założenie bransoletki bądź pierścionka.

Onyks w świecie srebra

Onyks, w szczególności ten czarny doskonale prezentuje się w towarzystwie srebra i tu też jest chętnie stosowany. Kontrast, jaki powstaje pomiędzy produktami pozwala na przyciągnięcie uwagi, która będzie towarzyszyła nam przez resztę nocy. Błyszczący, wyszlifowany i piękny kamień w otoczeniu srebra oddaje swoje atuty. Kruszec bowiem go nie przyćmiewa, a pozwala na wyeksponowanie tego, co w nim najlepsze.

Napisano w biżuteria, Prezent dla kobiety Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*