Jak sprawdzić autentyczność biżuterii?

Nieuczciwym sprzedawcom łatwo jest nakłonić ludzi do kupowania fałszywych przedmiotów, ponieważ na pierwszy rzut oka nie można odróżnić fałszywej od prawdziwej biżuterii. Na szczęście istnieją różne sposoby, aby dowiedzieć się, czy kupowana biżuteria jest prawdziwa, czy też ulegamy złemu zakupowi. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące zakupionej biżuterii, takiej jak fałszywe kolczyki, lub chcesz zabezpieczyć się przed zakupem podróbek w przyszłości, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka cennych wskazówek.

https://www.ankabizuteria.pl/

CECHA POBIERNICZA

Oczywiście najłatwiej jest sprawdzić cechę probierczą. Informacje o cechach charakterystycznych poszczególnych metali są dostępne nawet w Internecie. Po ich znalezieniu pozostaje tylko porównać informacje z Internetu z informacjami na biżuterii, oficjalne cechowanie jest Twoją gwarancją standardu i czystości kupowanej biżuterii. Oto przykładowe próby pobiernicze, na które warto zwrócić uwagę.

Złote cechy probiercze —  999, 960, 750, 585, 500, 375, 333

Próby srebrne — 800, 830, 875, 925, 999

Platynowe cechy — 950, 500, 850

TEST ZŁOTA

Jeżeli chodzi o złoto, to bardzo łatwo jest sprawdzić, czy biżuteria ze złota jest rzeczywiście złotem. Przede wszystkim złoto nie jest magnetyczne tak samo, jak srebro, jeśli więc kupisz przedmiot rzekomo złoty i magnes go przyciągnie, zostałeś oszukany. Test magnetyczny jest najwygodniejszym i przenośnym testem na prawdziwe złoto. Im silniejszy magnes, tym lepsze wyniki testu, imitacja złota i inne stopy przyciągną magnes. Inną metodą jest wrzucenie biżuterii do wody: prawdziwe złoto zwykle tonie. Złoto jest również bardzo plastyczne, co oznacza, że łatwo zrobić w nim wgniecenie, wystarczy lekko je ugryźć i zobaczyć efekt. Wreszcie, przesuwanie przedmiotu po ceramicznym talerzu pokaże, czy jest to złoto, jeśli zostawi czarną smugę, to podróbka.

https://www.ankabizuteria.pl/bizuteria-zlota

Zawieszka złota pr. 585 serduszko – serduszko z możliwością grawera

TEST SKÓRNY

Test skórny polega na trzymaniu złotej biżuterii w dłoniach przez kilka minut, jeżeli pot z twoich rąk zareaguje z metalem i zmieni kolor twojej skóry na czarny, niebieski lub zielony w punktach styku, złoto jest fałszywe. Kiedy prawdziwe złoto styka się bezpośrednio ze skórą, nie pozostawia przebarwień.

ZWROTY

Jeśli sklep nie przyjmuje zwrotów, zastanów się dlaczego. Możesz utknąć z niską jakością biżuterii lub podróbką i nie będziesz w stanie odzyskać gotówki.

CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI

Jeśli kupujesz biżuterię zawierającą diamenty, powinna ona posiadać certyfikat potwierdzający jej autentyczność. Jeśli go nie otrzymałeś, poproś o niego!

Pamiętaj, że te metody nie zawsze gwarantują rezultaty. Lepiej skonsultować się ze specjalistami zajmującymi się wycenami biżuterii, aby dowiedzieć się, czy Twoja biżuteria jest prawdziwa, czy fałszywa. Odwiedź jubilera lub lombard i znajdź profesjonalnego rzeczoznawcę, który może się im przyjrzeć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Większość testów domowych może dać ci wyobrażenie, czy twoje złoto jest prawdziwe. Chociaż wszystkie są dobre w pokazywaniu prawdopodobieństwa, żadne z nich nie jest w 100% rozstrzygające.

Napisano w Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*